YURTTAŞ’TAN GÖLET İNŞAATINDA İNCELEME

09 Kasım 2014 Pazar, 18:44

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Manisa’nın Kula İlçesi’ndeki yapımlı devam eden Eroğlu Göleti’nde incelemelerde bulunup, yetkililerden bilgi aldı.

Milletvekili Muzaffer Yurttaş’a, Eroğlu Mahallesi’ndeki inşaatı süren göleti ziyareti sırasında, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık ve beraberindeki partililer eşlik etti. Gölet inşaatını yapan firmanın sahibi Fikret Alışkan ve proje müdürü Ahmet Hakkı Çevik’ten bilgi alan Milletvekili Yurttaş, “Burası çocukluğumun geçtiği dere. Okula gitmek için bu dereyi kullanırdık. Ancak su biriktiği zamanlarda geçmekte zorlanır, kimi zamanda geçemezdik. Milletvekilliğim döneminde burayı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ile 110 hektar alan sulama kapasitesine sahip gölet haline dönüştürmek için çalışma başlattık. Yapımı 31 Ocak 2015 tarihinde tamamlancak göletten mahalle halkı ürünlerini sulayabilecek. Bugüne kadar kuru tarım yapan hemşerilerim, bol su isteyen ürünleri de üretebilecekler. Bu sayede tarımda çeşitlilik ve toprakta verimlilik artmış olacak” diye konuştu.

Milletvekili Yurttaş, göletteki incelemeleri sonrası Eroğlu Mahallesi’ne geçip, vatandaşlar ve mahalle muhtarı Adem Baştürk ile sohbet edip, sorunlarını dinledi. Milletvekili Yurttaş, ziyaretinin ardından Kula’dan ayrıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir