YURTTAŞ ÖĞRETMENLERİYLE BİRARAYA GELDİ

10 Kasım 2014 Pazartesi, 11:08

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, ilk, orta ve lise yıllarında derslerine giren öğretmenlerle Turgutlu ilçesinde kahvaltıda bir araya geldi.  Kahvaltıya AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’da katıldı. Öğrenim gördüğü Turgutlu İmam Hatip Lisesi’nde 1978-85 yıllarında görev yapan öğretmenleriyle Turgutlu’da buluşan ve anılarını tazeleyen Yurttaş’ın okul arkadaşları da kahvaltıya katıldı. Düzenlenen programa milletvekili Yurttaş’ın  ilkokul 1. sınıf öğretmeninden İmam Hatip Lisesi öğretmenlerine kadar bir çok öğretmenin katılması herkesin duygusal anlar yaşamasına sebebiyet verdi.  Birçok milletvekili seçildikten sonra yakın arkadaşlarını bile hatırlamazken Yurttaş’ın çocukluk yılarında kendisini okutan hocalarına gösterdiği vefa örneği taraflı tarafsız tüm kesimden takdir aldı

Yurttaş ”Üzerimde büyük emeği olan öğretmenlerimle bir araya  gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Hepsine en derin saygılarımı sunuyorum : Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, üstün özveri,  sevgi ve fedakarlık gerektiren, sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar ağır bir sorumluluk gerektiren, bilgelik mesleğinin temsilcilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. “dedi.

Yurttaş konuşmasında “Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini. Öğretmenler, çiçeklerin arasında uçan altın kanatlı kelebekler gibidirler. Çiçeklere hiçbir toz kondurmamak için durmadan çırpınıp dururlar. Bu ülke geçmişte nasıl tarihe, bilime ve sanata yön veren insanlar çıkardıysa, inşallah bugün ve yarın da, bu topraklardan, bu genç nesillerden, geleceğe yön verecek isimler çıkaracaktır. Bu topraklardan nice Kanuniler, Fatihler, Mevlanalar, Ahmet Yeseviler,  Necip Fazıllar, Mehmet Akifler ve daha nice örnek insanların izinde yürüyecek nesiller çıkacaktır. Yeter ki, azimle çalışalım ve özümüzü kaybetmeden yolumuza devam edelim. Her bir öğretmenimin ellerinden ayrı ayrı öpüyorum. Ahirete göç eden öğretmenlerimi de rahmetle ve şükranla anıyorum” dedi.

Ortaokul öğretmeni Fatma Taciser Okur “Ben bir anne olarak konuyu öğretmen olarak değil de anne olarak değerlendirmek istiyorum. Muzaffer oğlumu yetiştiren ailesi bir cevheri meydana çıkardıkları için ne kadar şükretseler azdır dedi. Benim temennim Türkiye’deki tüm öğrencilere sesleniyorum inşallah bir gün her biri bir Muzaffer olur” dedi.

Kahvaltıya katılan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, yaptığı konuşmada “Muzaffer kardeşim parlamentoda tanıdığım en çalışkan ve en dürüst milletvekillerinden biri, burada önemli bir konunun altını çizmek istiyorum. Parlamentoya dürüst olarak gidebilirsiniz fakat önemli olan orada dürüst kalabilmektir. Parlamentoda dürüst kalabilen bir milletvekili kardeşimdir Muzaffer yurttaş. Vefa İmandandır. Kardeşim bugün kendini okutan öğretmenleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Bir eğitimci olduğum için beni de davet etti. Sizlere müteşekkiriz” dedi.

Tüm öğretmenler eski günleri tekrar yaşattığı ve kendilerini bir araya getirdiği için Yurttaş’a teşekkür ettiler

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir