Yurttaş “Manisa’da Yüksek Öğrenimde Yurt Kapasitemiz 7750 Ye çıktı”

12 Kasım 2014 Çarşamba, 12:27

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, Turgutlu ve Salihli ilçelerinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Yüksek Öğrenim Yurtlarını ziyaret etti. Ziyaretlerde Yurttaş’a KYK Bölge Müdürü Yakup Karaca eşlik etti.

KYK Bölge Müdürü Yakup Karaca “Yurtlarımız eskisi gibi koğuş sitemi değil. Şimdi 1-3 kişilik odalarda hizmet veriyoruz. Öğrencilerimizin evlerindeki rahatlık ve huzuru oluşturmak için gece gündüz çalışıyoruz. Yurtları sadece birer yatakhane olarak görmüyoruz. Gençlerimize burada sanatsal, kültürel ve milli eğitimler veriyoruz. Liderlik ve kişisel gelişim eğitimlerimiz var. Onların gelişmeleri için her türlü eğitim çalışmalarını yurtlarda da vermenin gayreti içindeyiz. Yurtlarımızı üniversitenin devamı ve tamamlayıcısı olarak görüyoruz. Ayrıca burada her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz. Yurtlarımızda el ayası okuma yöntemi ile giriş yapılıyor” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş yaptığı açıklamada “Manisa’da 2002 yılında 1360 yurt kapasitemiz vardı. Bugün bu kapasite 7750’ye yükseldi. Yurtlarımızda modernleştirme çalışmalarımız sürüyor. Öğrencilerimize 220 TL yemek yardımı yapıyoruz. 300 TL burs ya da kredi veriyoruz. Yani öğrencimizin eline 520 TL geçiyor. Yurtlarda kalan öğrencimiz ise aylık sadece 156 TL ödeme yapıyor. Manisa’mızda Celal Bayar Üniversitesi bünyesinde 44.000 öğrencimiz var. Şimdi 7750 yurt kapasitesine sahibiz, sayıyı artırmak için yeni yurtlar yapıyoruz. Bugün Turgutlu ve Salihli’de yeni yapılan yurtları ziyaret ettik. Oldukça modern ortamlarda hizmet veriliyor. Öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranlarını gördüm. Emeği geçen Gençlik Spor Bakanlığı ve yurt yetkililerine teşekkür ediyoruz. Buraları güvenli ve huzurlu hale getirdik. Velilerimizin gözleri arkada kalmasın. Onların evlatlarına gözümüz gibi bakıyoruz” dedi.

Yurttaş daha sonra Salihli Yurdunda bulunan öğrencilere Kariyer Günleri kapsamında tecrübelerini anlattı. Öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir