YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDEN ASMACIK’A İKİ HİZMET BİNASI

20 Ekim 2014 Pazartesi, 11:22

Yunusemre Belediyesi, Yuntdağı bölgesindeki Asmacık Mahallesi’nde iki atıl durumdaki binayı onarıp, Halk Eğitim Merkezi ve muhtarlık binası olarak hizmete açtı. Tören öncesi Asmacık İmam Hatip Lisesi öğrencileri Kuran ziyafeti verdi. Ardından Başkan Çerçi, iki hizmet binasının açılış kurdelesini keserek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Hizmet binalarının açılış törenine Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcıları Kılıç Kaya Ramis Şiyak, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Engin Yüksel, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Yuntdağı bölgesine yönelik çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, “Yunusemre Belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü desteğiyle yapılan hizmet binaları Asmacık’a hayırlı olsun. Eski iki binanın onarımı yapılarak bina etrafını da düzenlediler. Muhtarımızın da yoğun talepleri ile beraber Halk Eğitim Merkezi’ni ve muhtarlığı açtık. Kırsal bölgeler ile ilgili pek çok projemiz var. Yavaş yavaş kırsal bölgelere toplantı salonları, düğün salonları gibi hizmetleri yapacağız. Bunun yanı sıra Yuntdağı’nda Yunusemre Belediyesi’ne bağlı 50 civarında eskiden köy iken şimdi mahalle olan yerler var. Yollar meydanlarda düzenlemeler yapacağız. Sadece belediyecilik olarak bakmıyoruz. İnsanlarımızın eğitimi bölgelerin kalkınması, ekonomisi ve tarımı ile ilgili ne gerekiyorsa yapılması gerekiyor. Hayvancılık ile ilgili çalışmalarımız var. Yuntdağı’ndaki 50 civarındaki mahallemizde küçükbaş hayvancılığı kaliteli düzeye getirmek için çalışmalarımız var. Yine önemli projelerden bir tanesi de konutlar. Dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak istiyoruz. Hizmetler her yere eşit bir şekilde yayılacak” dedi.

Binaların önden atıl durumda olduğunu belirten Fen İşleri Müdürü Mehmet Ata, “Binanın tadilatını yaparak yeni bir görünüm kazandırdık. Müdürlük olarak boyasından parkesine kadar her şeyi yaptık. İki binanın da sıhhi tesisat ve elektriğini yaparak etrafına parke taş döşedik. Bu çalışmalar bize 45 bin TL gibi bir maliyetle mal oldu” diye konuştu.

Park ve Bahçeler Müdürü Abdulkadir Yetiş 4 gün boyunca çalıştıklarını belirterek, “Bu süre içerisinde hizmet binalarının etrafına yeşil alan oluşturup, 176 adet fidan diktik. Bazı boş ve kayalık olan yerlere doldu çalışmaları yaprak, toprak ile güzel bir görünüm kazandırdık. Bunların yanı sıra çocuklar için oyun sahası yapılacak ve yeşillendirme çalışmalarımız devam edecek. Yeşil alanlar içinde bir de sulama sitemi yapacağız. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile yaşanılabilir bir hizmet binası kazandırdık” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.