YUNUSEMRE BELEDİYESİ SERA KURDU

06 Kasım 2014 Perşembe, 16:30

Yunusemre Belediyesi sera alanında çiçek üretimine başladı. Yeşil bir Yunusemre sloganıyla göreve geldiklerini ifade eden Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, “Kendi imkanlarımızla yetiştirdiğimiz bitki ve çiçekler cadde ve sokaklarımızı süsleyecek. Böylece tasarruf sağlamış olacağız” dedi.

Yunusemre Belediyesi kurumlaşma çalışmaları tamamladı. Hızla büyüyen belediyenin faaliyet alanı da genişledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde daha temiz ve yeşil bir Yunusemre oluşturmak için kollar sıvandı. Muradiye’de belediyeye ait şantiyenin yanındaki 1400 metrekarelik alanda seralar kuruldu. 150 metrekare alan tünel sera olarak planlandı. 300 metrekarede yarı açık sera, 450 metrekarede gölgelendirme sistemi, 200 metrekare alanda ise yastık sera uygulaması yapılıyor.

SERALARDA ÇEŞİTLİLİK ARTIYOR

Manisa Yunusemre Belediyesi ölçeğinde bir ilk olan seralar gölgelikler, kapalı alanlar, tünel sıralar, fidanlıklar ve fidanlık yatakları şeklinde oluştu. Eleman ve araç takviyesi olarak hazır olan seralara çok sayıda çeşitli ağaç ve bitki alımı yapıldı. Alım hala devam ediyor. Tüm hazırlıklar önümüzdeki Mart ayında başlatılacak çiçek seferberliği için yapılıyor.

Dr.Mehmet Çerçi ise yapılan çalışmaları yakından takip ediyor. Başkan Çerçi, Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, Özel Kalem Müdürü Semih Çoşkun, Park Bahçeler Müdürü Abdulkadir Yetiş ve peyzaj mimarından oluşan ekip ile birlikte sera ve ağaçlandırma alanını gezdi.

Bütün hedeflerinin çağdaş ve yeşil bir Yunusemre olduğunu ifade eden Dr.Mehmet Çerçi, “Yunusemre ilçesinde yaşayan insanların, kadınların, çocukların ve ailelerin her şeyin en güzeline layık olduklarına inanıyorum. Bu amaçla çalışıyoruz. Kendi imkanlarımızla yetiştirdiğimiz bitki ve çiçekler cadde ve sokaklarımızı süsleyecek. Böylece tasarruf sağlamış olacağız. Yeşil bir Yunusemre’yi hep birlikte kuracağız” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir