YUNUSEMRE BELEDİYESİ LOGO YARIŞMASI ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

15 Ağustos 2014 Cuma, 18:12

LOGO YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Yunusemre Belediyesi kurumsal logo ödül töreni Yunusemre Belediye bahçesinde düzenlendi. Çok sayıda davetlinin katıldığı gecede dereceye girenlere ödülleri verildi. Belediye Bahçesinde gerçekleşen logo yarışma ödül törenine Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Belediye Başkan Yardımcıları Kılıç Kaya, Ramis Şiyak, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

BİRİNCİYE 5 BİN TL

Törende birinci seçilen logo sahibi Grafiker Ayşe Girgin Barsbay’a ödül olarak 5 Bin TL tutarındaki çeki Belediye Başkanı Mehmet Çerçi verdi. Yarışma ikincisi Tolga Hamdi Pektaşeri Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal’dan, yarışma üçüncüsü Seyfettin Peynirci ise Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak’tan ödülünü aldı. Mansiyona layık görülen CBÜ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Grafiker Güray Yeraltı’na ise ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya verdi. Yarışmada birinci 5 bin, ikinci 3 bin, üçüncü ise 2 bin TL ödül aldı. Mansiyon ödülü ise bin TL oldu. Gecede ayrıca Seçici Kurul Başkanı Araştırmacı Yazar Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya ve seçici kurul üyeleri Karikatürcüler Derneği Manisa İl Temsilcisi Karikatürist İbrahim Atabey, Belediye Meclis Üyesi Teknik Ressam Mustafa Uymaz, Belediye Meclis Üyesi Diş Hekimi Ayşe Hekimoğlu, İmar ve Şehircilik Müdürü Mimar Saniye Altay, Destek Hizmetler Müdürü Hakan Akköy, Fen İşleri Müdürü Mühendis Uğur Mimaroğlu, Raportor ve Sekreterya Mustafa Bilir, Kültür ve Sosyal İler Müdürü Şaver Yüksel, Strateji Müdürü Orhan Yüksel’e Başkan Çerçi plaket ve teşekkür belgesi takdim etti. Gecenin sonunda Başkan Çerçi’ye sürpriz yapıldı. Mermer ustası Hasan Dedecan tarafından mermere işlenen Yunusemre Belediyesi logosu Çerçi’ye hediye edildi. Hasan Dedecan’ın minik oğlu Osman’ı kucağına alan Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, “Minik Osman belediyemizin maskotu. Seçim sürecinden bu yana yanımızda. Babası böyle bir jest yaptı. Bizde hediyeyi minik Osman’ın hediyesi olarak kabul ettik” diyerek espri yaptı.

 

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ FARKLI BİR BOYUTTA UYGULAMAK İSTİYORUZ”

Gecede konuşan Yunsuemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, “Bizim için anlamlı bir gün. 9 Nisan’da mazbatayı aldıktan sonra yoğun bir faaliyet içerisine girdik. Belediye başkan yardımcıları, mesai arkadaşlarımız, kaymakamımız ve valimizin çabaları ile kurumsallaştık. Önümüzde çok kısa bir sürede Yunusemresi Manisa’da 17 ilçe içerisinde 200 bin nüfusuyla en büyük belediye olarak kendini gösterecek hizmetlerine farklı bir boyutta farklı bir anlamda devam edecek. Biz alışılmışın dışına çıkıp değişimi dönüşümü her alanda belediyemize taşımak insanlarımıza bunları yaşatmak özelikle de sosyal belediyeciliği farklı bir boyutunu uygulamak istiyoruz. Tabi bu arada kurumsal çalışmalarımız devam ederken arkadaşlarımız bu logo işine el atmamız gerektiğini söylediler. Bir yola çıkıldı. Belli bir prosedür uygulandı. Halkımızın katılımıyla belli aşamalar geçildi. Güzel bir yarışama oldu. İyi bir jüri ekibi oluşturduk. En son eserler meclisimizin önüne getirildi. Meclise gelen 4 eser içerisinden oy birliğiyle birinciyi seçtik. Yarışmaya ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Uzun yıllar boyunca siyaset yaptığını belirten Başkan Çerçi, ” 13 sene önce partimizi kurmuşuz. Bu günün olması bizim için ayrı bir anlam ifade ediyor. Böyle güzel bir rastlantı oldu bizler için. Ayrıca Cumhurbaşkanımız seçtik. Sayın Recep Tayyip Erdoğan halkımızın seçtiği bir Cumhurbaşkanı olarak tarihe geçmiştir. Milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“LOGO KISA ZAMANDA BEĞENİ TOPLADI”

Logo yarışma sürecinin çok iyi geçtiğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, “Yeni kurulan Yunusemre Belediyemizin kurumsal logosunu belirlemek amacıyla düzenlemiş olduğumuz logo yarışmasına her biri birbirinden kıymetli 413 adet eser katılmıştır. Sivil Toplum Kuruluşu, üniversite ve daire amirlerimizden oluşan seçici kurulumuz çok güzel bir süreç yaşayarak çalışmaları titizlikle incelemiş ve belili sayıda seçilen eserleri halkın katılımına sunmuştur. Belediye web sitesi aracılığıyla kamuoyu anketleri ve şehrin belli bölgelerinde kurulan sandıklarla mahallelerimiz, köylerimiz, evlerimiz herkese eserlerimizi takdim etmeye çalıştık. Seçilen 4 eser Yunusemre Belediye Meclisi tarafından kabul edilerek birinci belirlenmiştir. Seçilen eserimiz çok kısa zamanda takdir beğeni ve kabul görmüş hiç bir eleştiri almamış, Yunusemremizi uzun yıllar içerisinde temsil edecektir” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.