YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÇÖP DÖKME İHMALİNİ KABUL ETTİ!

17 Nisan 2015 Cuma, 13:00

Geçtiğimiz günlerde 45haber.com tarafından ortaya çıkarılan ve Manisa’da büyük yankı uyandıran Yunusemre Belediyesi’ne ait çöp kamyonunun çöpleri boş bir araziye dökmesi haberine Yunusemre Belediyesi cevap verdi. Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan, ihmal var diyerek gerekenin yapıldığını söyledi.

 

Güzelyurt Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde Yunusemre Belediyesi’ne ait çöp kamyonlarının çöpleri mahalleye yakın bir yere boşaltmasını ortaya çıkaran 45haber.com haberiyle ilgili Yunusemre Belediyesi açıklama yaptı. Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan, haberin doğru olmadığı şeklinde açıklama yapsa da çöpleri oraya döken çalışan hakkında gerekenin yapıldığını söyleyerek haberin doğruluğunu kabul etmiş oldu.

“Gerekli işlemler başlatılmıştır”

Özcan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Temiz ve yeşil bir Yunusemre sloganıyla hareket eden belediyemizin Temizlik İşleri Müdürlüğü, hafriyat, moloz, park ve bahçe atıkları ve çöp toplama işlemlerini ivedilik ve titizlikle yerine getirmektedir. Sıkça kontrollerinin yapılmasına rağmen böylesine talihsiz bir olayın yaşanmasında ihmali görülen ve dikkatsizce hareket eden personel hakkında da gerekli işlemler başlatılmıştır. Kamuoyunu doğru ve tarafsız bilgilendirme adına haberi yapan gazete ve internet sitesinin Genel Koordinatörü, Genel Yayın Yönetmeni ve Yazı İşleri Müdürü araştırmacı gazetecilik örneği sergilemiş olsalardı olayın gerçek yüzünü öğrenecekler ve kamuoyunu doğru bilgilendirmiş olacaklardı. Burada amaç “Üzüm Yemek” değil “Bağcıyı Dövmek” olduğundan ne yazık ki, bir vatandaş tarafından kendilerine servis edilen fotoğrafı “Mal bulmuş Mağribi” gibi sevinmişler ve bir kez daha yalan bir habere imza atmışlardır. Daha önce MASKİ’ye ait traktörün ve Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı’na ait kamyonun inşaat atığı ve hafriyat boşalttığı haberlerine bu gazete ve internet sitesinin takındığı tavır merak konusu olmuş ve kamuoyunun dikkatini çekmiştir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.”

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.