Yılda 30 bin ton atık cam geri dönüşüme kazandırılacak

08 Eylül 2016 Perşembe, 16:29

Çevreci bir Yunusemre’ sloganıyla yola çıkan Yunusemre Belediyesi geri dönüşümde çalışmalarının sonucunu alıyor. Şehrin 25 noktasına konuşlandırılan cam şişe kumbarası vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine iki katına çıkarıldı.
Yunusemre Belediyesi cam şişelerin doğaya zarar vermesini önlemek, ekonomiye geri kazandırmak amacıyla ilçedeki belirli noktalara cam kumbara konuşlandırdı. Ayda bin ton cam şişe toplanan kumbaraların sayısı vatandaştan gelen yoğun talep üzerine 25’ten 50’ye çıkarıldı.

25 yeni cam kumbara
Çalışmalara ilişkin bilgi veren Temizlik işleri Müdürü Halil İbrahim Özcan, geri dönüşümün önemine dikkat çekti. Özcan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İlçede geri dönüşüm ile ilgili olarak ilçenin 25 noktasına cam kumbara koyduk. Cam şişeleri geri dönüşüme kazandırmak, renkli ve renksiz şişeleri toplamak amacıyla bu çalışmayı gerçekleştirdik. Vatandaşımızdan gelen yoğun talep üzerine bu sayıyı 50’ye çıkardık. Yılda 12 bin ton cam şişe topluyoruz. Yeni kumbaralarla birlikte bu sayıyı 30 bin tona yükseltmeyi hedefliyoruz. İlçedeki okullara, restoranlara, kamu kuruluşlarına ve belirlenen yerlerde cam kumbaralarımızı konuşlandırdık. Geri dönüşümü önemsiyoruz. İlçede bu bilinci oluşturmak amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir