Vali Bektaş Gördes’te Kodlama Atölyesi’ni açtı

12 Nisan 2016 Salı, 19:32

MANİSA Valisi Erdoğan Bektaş, ‘Kodla(Ma)nisa Projesi’ kapsamında hazırlanan Gördes Kodlama Atölyesi’nin açılışını yaptı.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, ilk olarak Gördes’in Çiğiller mahallesinde sera üreticileriyle bir araya geldi. Gördes Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından çiftçilerin hizmetine sunulan seraları ziyaret eden Vali Bektaş, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Seralarınıza adeta bir bebek hassasiyetiyle bakmalısınız. Bütün yıl boyunca ekonomik olarak sebzecilik ve meyveciliğin yapıldığı bu tesisler artıkça Gördes’te bir pazar oluşacaktır. Bölgemizde bu gibi tesislerin kurulması iş alanlarının artmasını ve ilimizde her mevsimde sebze üretimini sağlayacaktır. Çiğiller mahallemiz seracılık konusunda diğer mahallelerimize örnek teşkil ediyor”

Vali Bektaş buradan ‘Kodla(Ma)nisa Projesi’ kapsamında hazırlanan Gördes Kodlama Atölyesinin açılışını yaptı. Gördes Kaymakamı Hakan Bilgin, AK Partili Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Gördes Milli Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik, kamu kurumları müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler Vali Bektaş’a eşlik etti.

Atölyenin açılışında konuşan Vali Bektaş, “ABD ve Avrupa’da kodlama eğitimine 5 yaşında başlanıyor. Gelişmiş ülkelerde kod okur yazarlığı kavramı eğitim sistemine dahil edildi. Ülkemizde ise 5-6. sınıflarda Bilişim Teknolojileri dersi olmasına rağmen kodlama eğitimine yeteri kadar yer verilmiyor. Manisa’da dünyadaki bu gelişmelerin ışığında ülkemize örnek olacak ‘Kodla(Ma)nisa Projesi’ni hayata geçirdik. Bu atölyelerin tüm Manisa genelinde açılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

ENGELLİLERE AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYEYE

Törenin ardından Vali Bektaş, Gördes Engelliler Derneği’nde, Manisa Organize Sanayi Bölgesi tarafından hibe edilen 15 adet akülü sandalyeyi dağıttı. Zafer Kalkınma Ajansı destekli ‘Hayat Boyu Kültür Sanat Projesi’ni de inceleyen Vali Bektaş, daha sonra Zeolit maden işletmesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

MANISA VALISI ERDOGAN BEKTAS, 'KODLA(MA)NISA PROJESI' KAPSAMINDA HAZIRLANAN GORDES KODLAMA ATOLYESI'NIN ACILISINI YAPTI. ORGANIZE SANAYI BOLGESI TARAFINDAN HIBE EDILEN 15 ADET AKULU SANDALYENIN ENGELLI VATANDASLARA DAGITIMINI GECEKLESTIRDI.( FOTO:MANISA,(DHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir