Turgutlu’ya Yeni İmam Hatip Lisesi Yurdu

11 Ekim 2014 Cumartesi, 10:37

Turgutlu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdu için sözleşme imzalandı. Turgutlu Kaymakamlığında yapılan imza törenine Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş ve İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Gürler katıldı.

Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü “Bugün atacağımız imza ile Turgutlu’muza yeni bir öğrenci yurdu kazandırmanın sevinci içerisindeyiz. Eğitim konusunda altyapı çalışmalarını en hızlı yapan ilçeler arasındayız. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan öğrenci yurdunun yatırıma alınmasında özellikle yakından takip eden Milletvekilimiz Dr. Muzaffer Yurttaş’a teşekkür ediyoruz. Bu atacağımız imzaların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş “İmam Hatip Lisesindeki öğrenci sayısının artması sonucu yeni bina ve yurt ihtiyacı ortaya çıktı. İmam Hatip Lisesi yanındaki ek binaya Özel İdare tarafından 150 bin TL ödenek çıkararak tamiratını yaptık ve İmam Hatip Ortaokulu olarak kullanılmaya başlandı. Eski Devlet Hastanesi ve 11 dönüm araziyi Sağlık Bakanlığından Milli Eğitim Bakanlığına devrini sağladık. Buraya İmam Hatip Ortaokulu ve kız yurdu yapmayı planlıyoruz. Bugün burada atılacak imza ile İmam Hatip Lisesi bahçesine 200 kişilik bir yurt yapımını sağlıyoruz. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan yurdun maliyeti 2.677.420 TL ye mal olacak. Eğitim camiasına hayırlı olsun” dedi.

İmza töreninde kaymakam ve Yurttaş, inşaatı yapacak firma ile konuşarak 300 gün olan yapım süresini 7 aya indirmesi konusunda müteahhitten söz aldılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir