Turgutlu’ya 100 Bin Metrelik Parke Taşı

14 Eylül 2015 Pazartesi, 13:34

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesinde 100 bin metrelik kilit parke taşı gönderdi. kilit parke taşlarının eski adıyla köy, yeni adıyla mahallelerin meydanlarında ve mezarlık yollarında kullanılacağı belirtildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından sözü verilen kilit parke taşları ilk olarak Turgutlu’ya ulaştı. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu’ya yaklaşık 100 bin metrelik kilit parke taşı gönderdi. Kilit parke taşlarının döşenmeye başlanmasıyla birlikte, kırsalın en önemli sorunlarından biri olan toprak yollara neşter vurulacağı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nca yürütülen çalışmalar neticesinde yaklaşık 100 bin metrelik parke taşının ilk olarak Yayla ve Çepnibektaş Mahalle mezarlık yollarına döşendiği ifade edildi.

Daha Modern ve Kullanışlı Sokaklar

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Turgutlu’ya gönderilen kilit parke taşlarının

döşenmeye başlaması Çepnibektaş ve Yayla Mahallesi sakinlerini de oldukça mutlu etti. Kilit parke taşlarının mahalle meydanlarını ve sokak aralarını daha kullanışlı hale getireceğini ve daha modern bir görünüme kavuşturacağını dile getiren mahalle sakinleri, hizmetin kalitesini arttıran ve standarda kavuşturan çalışmaları hayata geçirmesi nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir