Turgutlu’da gönülleri fetheden proje

18 Aralık 2016 Pazar, 19:54

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, evlilikte 50 yılını geride bırakan çiftler için başlattığı Gönül Projesi kapsamında Nazife ve Ahmet Sayan çiftini ziyaret ederek, kendilerine 1966 yılında imza attıkları nikah defterinin bir suretini hediye etti.
Turgutlu Belediyesi’nin hayata geçirdiği Gönül Projesi kapsamında 50. yıllarını geride bırakan çiftlere nezaket ziyaretlerine başlayan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’in durağı bu kez Nazife ve Ahmet Sayan çifti oldu. Acarlar Mahallesi’nde ikamet eden ve Balkan göçmeni olan Sayan Ailesi tarafından karşılanan Başkan Şirin, kendilerine 1966 yılında imza attıkları nikah defterinin bir sureti ile üzerinde temennilerinin yazılı olduğu dekoratif saat armağan etti. Ziyarette Başkan Şirin’e Yazı İşleri Müdürü Mehmet Yurt, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Aylin Askingil, Belediye Nikah Memuru Selçuk Akıncı ile Acarlar Mahallesi Muhtarı İsmail Bozefe eşlik etti.
İçten ve samimi bir karşılamayla Başkan Şirin’i ağırlayan Nazife ve Ahmet Sayan çifti, nezaketlerinden dolayı Başkan Şirin’e teşekkür etti. Ahmet Sayan, “Gerçekten bu zamana dek böyle incelik görmedim. Maşallah zaman hızla akıp geçmiş, biz 50 yılı geride bırakmışız. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Bizi çok mutlu ettiniz. Sayenizde yüzümüz güldü. İnşallah sizler de nice yıllar görürsünüz, inşallah sizleri de böyle hatırlayanlar olur” dedi.

“Yarım asırlık çınarlar hepimize örnek”
Başkan Şirin de hedeflerinin 50 yıl gibi uzun bir süre evlilik kurumunu sürdürerek bugünlere gelen çiftleri hatırlamak, genç çiftlere örnek göstermek olduğunu ifade ederek, “Adını Gönül Projesi koyduğumuz bu ziyaretlerle, sizleri hatırlamak, geleceğe hoş bir seda bırakmak istiyoruz. Bu anlamda yine değerli büyüklerimiz Ahmet Amcamı ve Nazife Teyzemi ziyaret ederek onlarla gönül birliğimizi güçlendirdik. İşte yarım asırlık evlilik çınarları karşımızda, gençlerimizin bu tecrübelerden ders çıkarması gerekir” dedi. Başkan Şirin, temel belediyecilik hizmetlerinin sosyal projelerle daha da anlam kazandığının altını çizerken, 1966 yılına ait kayıtlarda 122 çifte ulaştıklarını belirterek, proje dahilinde ziyaretlerini sürdüreceklerini söyledi.
Geçmiş yıllarda evlilik cüzdanlarında nişan tarihlerinin de yer aldığını görmek Sayan çiftini oldukça memnun ederken, Nazife Sayan da duygularını şu şekilde ifade etti, “Çocukken göç ettiğimiz bu topraklar vatanımız oldu. Burada evlendik, burada kocaman bir aile olduk. Sağolun bizleri hatırladınız. Ne mutlu ki böyle güzel nezaketlerle karşılaştık. Çocuklarımıza, torunlarımıza anlatacağımız güzel bir anımız daha oldu. Çok teşekkür ederim”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir