TURGUTLU ÇÖPLÜĞÜNDE YANGIN

14 Ağustos 2014 Perşembe, 13:24

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde, Eski İzmir Yolu 1.km’de bulunan ve kentin atıklarının depolandığı alanda saat 10.45 sıralarında metan gazının sıkışması sonucu meydana gelen patlamanın ardından yangın başladı.

Gökyüzünü kısa sürede kara dumanla kaplayan yangını fark edenlerin haber vermesiyle üzerinde bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Yangına Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu İtfaiye Amirliğinden 8 araç, Orman İşletme Müdürlüğünden 4 arazöz, Belediye Park ve Bahçe Müdürlüğü’nden 2 araç müdahale etmeye başladı.

Metan gazı sıkışması nedeniyle bazı bölgelerde zaman zaman meydana gelen patlamalar itfaiyecilere zor anlar yaşattı. Patlama nedeniyle büyük bir alana yayılan yangın kontrol altına alınmaya çalışılırken, alevlerin çöplük dışına çıkmaması için itfaiye ekipleri bölgeyi su ile ıslattı.

İtfaiye Müdürü İsa Algaç, çöplük alanda saat 10.45 sıralarında metan gazı sıkışmasından dolayı çıkan yangına kısa sürede müdahale edildiğini belirterek, “Ekiplerimiz yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Şu an için çevreyi tehlike altına sokacak bir durum gözükmüyor.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir