TSO’DAN EĞİTİME DESTEK…

08 Ekim 2014 Çarşamba, 19:04

SALİHLİ Ticaret ve Sanayi Odası, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla yapımına katkı koyduğu devlet okulları ile üyesi olan özel okulların tamamını ziyaret etti, yöneticilere, öğretmen ve öğrencilere başarılı bir dönem dileğinde bulundu.

Salihli TSO Yönetimi, yeni eğitim – öğretim yılının başlangıcında anaokulu, ilköğretim okulları ve liselere ziyaretler gerçekleştirerek Salihli’deki eğitimin nabzını tuttu. Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel’in başkanlığındaki heyet, Salihli TSO Talat Zurnacı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Aytim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Salihli TSO İlköğretim Okulu, Özel Salihli Koleji, Özel Zuhal Koleji’nin yanı sıra, Papatya, İzler, İlk Adım, Mavi Boncuk ve Helen Doron Anaokulu’nun yöneticileriyle görüştü ve yeni eğitim – öğretim yılında başarı dileklerini iletti.

Yaptıkları ziyaretlerden olumlu izlenimler edindiklerini belirten Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, okulların iyi durumda olduğunu gözlediklerini vurguladı. Devletin bu sene özel eğitime verdiği desteğin son derece olumlu olduğuna dikkat çeken Yüksel, izlenimlerini şöyle ifade etti:

“Devletin bu sene özel eğitim kurumlarında 250 bin öğrenciye vermiş olduğu eğitim desteğinin sektöre büyük bir teşvik olduğuna şahit olduk. Özel okulların öğrenci sayılarının arttığına tanıklık ettik. Okullara yapılan bu desteğin önümüzdeki yıllarda da tekrarlanmasını diliyoruz.

Özel okullara yönelik yapılacak bir diğer teşvik de ödenen ücretlerin gelir vergisinin de düşürülmesi olmalıdır. Ayrıca devletin, özel okul yapacak olan girişimcilere düşük faizli ve uzun vadeli kredi vermesini talep ediyoruz. Salihli’nin hinterlandıyla birlikte 500 bin kişiye hitap eden sağlık alanındaki öncülüğünün, yakalanan gelişim ivmesinin, eğitim sektörüne de yansımasını istiyoruz.”

Salihli’nin eğitim alanında bakir bir sektör olduğuna dikkat çeken Yüksel, yeni özel okul ve yurt açacak yatırımcıları Salihli’ye beklediklerini belirtti. Salihli’deki 8 özel yurtta toplamda 520 kişinin kaldığını, Yurtkur’a bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yurtlarında ise 510’u kız, 175’i erkek olmak üzere 700’e yakın öğrenci barındığını vurgulayan Yüksel, fakültenin açılmasıyla birlikte 2015-2016 öğretim yılında yeni yurtlara ihtiyaç duyulacağının altını çizdi.

Eğitime büyük önem verdiklerini belirten Yüksel, Salihli’de fakültenin yapımı için destek veren en büyük kurumun Salihli TSO olduğuna dikkat çekerek, “Geçtiğimiz yıl eğitime başlayan Salihli TSO Talat Zurnacı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yanı sıra, önceki yıllarda da Salihli TSO İlköğretim Okulu ve Sekine Evren Anadolu Lisesi’nin yapımında da odamız öncülük etti. Eğitime her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir