TOKİ ANKET ÇALIŞMASINDA BAŞVURU SAYISI 8 BİNE ULAŞTI

16 Ekim 2014 Perşembe, 21:46

Yunusemre Belediyesi’nin TOKİ ile birlikte yapacağı toplu konutlar için başlatılan anket çalışmasının dördüncü gününde başvuru sayısı 8 bine ulaştı.
Vatandaşın talebi doğrultusunda konut tiplerinin belirlenmesi amacıyla Manolya Meydanı’nda kurulan stantda başlatılan anket çalışmasına yoğun ilgi gösteriliyor. Çalışma sonucunda maliyeti 400 milyon TL’yi aşması beklenen TOKİ konutlarına talep sayısal olarak ortaya çıkarken talep edilen konut tipleri de netlik kazanacak.
Başvuru şartlarının da yer aldığı anket formunda konutların oda sayıları ve fiyatlarla ilgili sorular bulunuyor. Formda tahmini satış bedeli 80-85 metrekare konutlar için 85.000 -110.000 TL olarak gösteriliyor. Konut bedelinin yüzde 12’si peşinat olarak başvuru sırasında TOKİ’nin hesabına yatırılacağı belirtilirken başvuruda bulunan kişinin 25 yaşını doldurmuş olma şartı aranıyor. Hane halkı net gelirinin 2 Bin 600 TL veya altına olması gerekiyor.
Yapılacak olan toplam konut adedi başvuru sayısının altında kalırsa konutlar kurayla hak sahiplerine verilecek. Ankete katılan vatandaşlar daha sonra belediye bünyesinde başlatılacak olan ön kabul için tekrar başvuru yapacağı belirtildi.
Yapılan anket çalışmasının inşa edilecek konutların özelliklerinin belirlenmesi açısından önemli olduğuna değinen Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Anket çalışmamıza yoğun ilgi gösterilmesi bizler çok mutlu etti. Kısa sürede 8 bin kişi anket formalarını doldurarak çalışmamıza katıldı. Ön kabul için tekrar başvuru yapılacak. Çok yakında ise kesin başvurular da başlayacak. İnşallah yapacağımız proje ile Manisa’nın konut sıkıntısını ortadan kaldıracağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir