Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Tehlikeli Virajlar Ortadan Kaldırılıyor

12 Kasım 2016 Cumartesi, 12:52

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesinde ‘S’ biçimli, ‘ölüm virajı’ olarak nitelenen noktalardaki tehlikeli virajların ortadan kaldırılması ve yolların genişletilmesi için çalışmalara başladı. Bu kapsamda Kayrak-Gökgedik-Çatalköprü-Bozkır-Güney Mahalleleri güzergahındaki çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağı belirtildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, ilçe ziyareti için gittiği Turgutlu’da ölüm virajı olarak adlandırılan noktaları inceledi. İncelemeler sırasında Demir’e Turgutlu Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kutar, Çatalköprü Mahalle Muhtarı Mustafa Dindar, Gökgedik Mahalle Muhtarı Hüseyin Gaygısız, Kayrak Mahalle Muhtarı ihsan Dindar da eşlik etti.

Çalışmalar Kısa Süre İçerisinde Başlıyor

Turgutlu’da bu tarz ölüm virajlarına yönelik olarak başarılı çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Ulaşım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, program dahilinde belirlenen mahallelerde yine aynı faaliyetlerin yapılacağını söyledi. Demir, “Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu halkı için tehlike arz eden; araç kullanımını zorlaştıran, maddi hasar ve can kaybına yol açabilen virajların ortadan kaldırılması için çalışmalarını yoğunlaştırdı” dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir