SOMALI ÇOCUKLARA FOTOĞRAF EĞİTİMİ

18 Ekim 2014 Cumartesi, 18:29

MANİSA’nın Soma İlçesi’nde, Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Maden Kazası Psikososyal Koordinasyon Merkezi tarafından Soma’da Çocuk Olmak Projesi kapsamında fotoğrafçılık kursu düzenlendi.

İstanbul’dan Soma’ya gelen bir grup amatör ve profesyonel gönüllü fotoğrafçı, ‘Soma’da Çocuk Olmak Projesi’ kapsamında 7 haftalık süreçte 60 Somalı çocuğa hobi ve uğraşı kazandırmak amacıyla fotoğrafçılık kursu vermeye başladı. Soma Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Fatih Akalın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın afet müdahale planı ile ilgili bilgi vererek “Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Maden Kazası Psikososyal Koordinasyon koordinatörlüğünde psikososyal destek uygulamaları yapıyoruz. Proje kapsamında İstanbul’da amatör ve profesyonel fotoğrafçılık ile uğraşan bir grup, Soma’da 13-18 yaş arası çocuklara fotoğrafçılık kursu verecek” dedi.

Gönüllü fotoğrafçılar olarak çocuklara verdikleri eğitimin ardından, onların çekimlere başlayacağını belirten fotoğraf eğitimcisi Aysun Hürol, 2015 Ocak ayı içerisinde gezici fotoğraf sergisi açmayı planladıklarını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir