SOMA KONGRESİ SONLANDI

07 Kasım 2014 Cuma, 18:09

AK Parti Soma İlçe Kongresi’nde mevcut başkan M. Ali Özkan yeninden aday olmazken tek listeyle gidilen seçimde Soma Belediye Meclis Üyesi Şeref Kavruk, İlçe başkanı seçildi.

Ferdi UZUN

İlçe kongrelerini sürdüren AK Parti’de dün de Soma İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Kongreye AK Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Selçuk Özdağ, Muzaffer Yurttaş, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Yunusemre İlçe Başkanı Engin Yüksel, AK Parti Manisa eski Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli ve çok sayıda partili katıldı. AK Parti Manisa Milletvekillerinden Recai Berber ve Uğur Aydemir ise Plan Bütçe görüşmelerinin uzun sürmesinden dolayı kongreye katılamadı. Kongrede AK Partili vekiller ve başkanların keyfinin yerinde olduğu görünürken kamuoyunda aralarının açık olduğu bilinen Selçuk Özdağ ve Baybatur’un kongrede yan yana oturup renkli görüntüler sergilemesi ise objektiflerden kaçmadı.

Soma’da işsizliği en aza indireceğiz

Kongre’nin açılış konuşmasını yapan Selçuk Özdağ “Hedefimiz Soma’da işsizliği en aza indirmek. Soma’yla ilgili sorunları biliyoruz. Bunları çözmek için elimizden geleni yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Soma’da bazı özelleştirmeler konusunda sıkıntılar yaşandı. Bunları da madenci kardeşlerimizin lehine çözeceğiz. Bu el her zaman temiz kaldı. Ölene kadar da böyle kalacak. Kimin bir hakkı varsa onu almak için sonuna kadar çabalayacağız” şeklinde konuştu.

Soma’ya maden fakültesi

Özdağ’dan sonra konuşan Muzaffer Yurttaş ise “Kongreler birlik günüdür. Şimdi yeni bir kardeşimiz göreve başlayacak. İnanıyorum ki o da mevcut başkanımız gibi görevini layıkıyla yapacaktır. Soma için biz milletvekillerinin de yapacak şeyi var. Bu yolda hep beraber iyi işler yapıp Türkiye’ye örnek olmalıyız. Gayretlerimizle Soma’ya şimdi de Maden Fakültesi açacağız. Soma için gereken ne var ise onları yapacağız” diye konuştu.

Soma’yı çakallara yem etmeyeceğiz.

Hüseyin Tanrıverdi de şunları söyledi: “Bu bir nöbet değişimidir. Ortak akıl ve genel merkezimizin kararıyla Şeref kardeşimizin göreve getirilmesine karar verildi. Nasıl ki bundan önceki başkanın yanında olmuşsak bundan sonraki başkanımızın yanında olacağız. Hepimiz biliyoruz ki Soma’da geçtiğimiz aylarda çok üzücü bir olayı yaşadık. Hükümet olarak madenci ailelerimizin hakları neyse onu sonuna kadar aradık. Ama bazı provokatörler o acılı olayı daha henüz yaşarken ortaya çıkarak Somayı ve beraberinde ülkeyi karıştırmak istediler. Bizler buna müsaade etmedik.  Soma’yı çakallara yem etmeyeceğiz. Somalı kardeşlerimizin gözü hiçbir zaman arkada kalmasın Manisa’nın 5 milletvekilleri her zaman onların yanındadır.”

Hizmet için koşacağız

431 delegeli İlçenin yeni Başkanı  Şeref Kavruk ise, bu göreve gelmekten dolayı büyük bir gurur içerisinde olduğunu ifade ederek, “Aldığım bu bayrağı layıkıyla yerine getireceğim. AK Parti ailesi içerisinde yer aldığım günden beri durmadan çalıştım. Bu koltukta da oturmaktan çok vatandaşımız hizmet etmek için koşacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir