Sarıpınar’a Hizmet Yağmuru

11 Temmuz 2015 Cumartesi, 11:58

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş Alaşehir’i ziyaretinde ilçe merkezine 40 kilometre uzaklıktaki Sarıpınar Mahallesini’de ziyaret etti. Mahalleye daha önce 7 bin 100 metre içme suyu hattı döşediklerini ifade eden Memiş, “Yakın zamanda bin 300 metre daha içme suyu döşedikten sonra mahallenin alt yapı sorununu tamamlayacağız. Bununla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün buraya verdiği asfalt sözünü de yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

Büyükşehir yasasıyla birlikte köyden mahalleye dönüşen Alaşehir’in Sarıpınar Mahallesini ziyaret eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, burada Mahalle Muhtarı Yaşar Bilgin ve mahallelikler tarafından ilgiyle karşılandı. Memiş’e Sarıpınar ziyaretinde MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nohutçu, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Hayri Okkalı, MASKİ İçme Suyu Daire Başkanı Nurettin Aytekin, Terminaller Şube Müdürü Emin Keçeci ve Alaşehir Koordinatörü Mustafa Aksakal eşlik etti. Vatandaşlarla selamlaştıktan sonra kahvehanede Mahalle Muhtarı Bilgin ve vatandaşlarla bir araya gelen Memiş, mahallede yaptıkları hizmetlerden bahsetti. Mahallelerin sorunlarını tespit etmek ve sohbet etmek için il bütününü gezdiğini dile getiren Memiş, “Bugünde Sarıpınar’a gelerek sizlere Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün selamlarını iletmek, varsa sorun ve taleplerinizi dinlemeye geldik” dedi. Sarıpınar’da toplam 7 bin 100 metre içme suyu hattı döşediklerini ifade eden Memiş, “Yakın zamanda bin 300 metre daha içme suyu hattı döşeyip mahallenin içme suyu sıkıntısını çözmüş olacağız” diye konuştu.

Mahallede Asfaltlama Yapılacak

Alt yapı sorunu tamamlanan mahallede asfaltlama yapacaklarını hatırlatan Genel Sekreter Memiş, “Bununla ilgili başkanımızda daha önce burayı ziyaretinde gerekli açıklamaları yapmış. Burada yaklaşık 10 kilometrelik bir asfaltlama yapmamız söz konusu. Bu hizmeti de yaptıktan sonra Sarıpınar’ın bu çilesine de son vereceğiz” şeklinde konuştu.

Hizmetlerden Memnunuz

Büyükşehir Belediyesi’nin mahallelerinde yaptığı hizmetlerden memnun olduklarını ifade eden Sarıpınar Mahalle Muhtarı Yaşar Bilgin, ”Bugünde buraya kadar gelerek bizleri ziyaret etmenizden ötürü büyük mutluluk duyduk. Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman yanımızda olduğunu bir kez daha hissettirdiniz. Mahallemize yapılan hizmetler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e ve sizlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir