SALİHLİ’YE GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN İLK ADIM ATILDI

18 Aralık 2014 Perşembe, 11:52

MANİSA’nın Salihli İlçesi’ne gümrük müdürlüğü kurulması için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na başvurulduğu bildirildi.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, Salihli’ye gümrük müdürlüğü kurulması için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na geçen 7 Mayıs’ta gerekli başvuruları yaptıklarını söyledi.

Yüksel “Salihli’nin ihracat potansiyeli 250 milyon dolar civarında. Bu rakamı Gümrük ve Ticaret Bakanımız Nurettin Canikli’ye bizzat ilettik. Gümrük müdürlüğünün Salihli’ye kurulmasının ilçeye ve yöreye büyük katkılar sağlayacağını, firmaların giderlerinin azalırken, zaman tasarrufu da sağlayacağını belirttik. Bakan ile yaptığımız görüşmede, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası’nda boş bir katı kurulacak olan Gümrük Müdürlüğü’ne tahsis edebileceğimizi, içerisini de kendi imkanlarımızla tefriş edeceğimizi belirttim. Sadece personel ve yetki istediğimizi ilettim. Bakan talebimizi olumlu karşıladı ve en kısa zamanda cevap vereceklerini ifade etti.” dedi.

Salihli’ye gümrük müdürlüğü kurulmasının organize sanayi bölgesine de büyük prestij kazandıracağını ifade eden Yüksel, “İkinci organize sanayi bölgesine yatırımcı çekmek bu sayede daha kolay olacak” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir