SALİHLİ’NİN TANITIMI İÇİN OTOBÜSLER GİYDİRİLDİ

06 Ağustos 2014 Çarşamba, 13:00

MANİSA’nın Salihli İlçesi’nin tanıtımı için Salihli Güven otobüsleri antik Gymnasium, tarihin ilk parası olan altın sikkeler, yörede yetiştirilen ürünlerden kiraz ve üzüm motifleri ile donatıldı.

Salihli’nin turizmden yeterince pay almadığından hareketle bu konuda girişimlerde bulunan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Salihli Güven otobüslerini, ilçenin simgelerini giydirme yöntemiyle kaplattı. 33 otobüsü olan Salihli Güven Turizm’in yöneticileriyle bir protokol yapan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, ilk planda 6 otobüsü giydirdi. Salihli Güven Turizm yazıhanesini Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte ziyaret eden Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, ilçenin turizm potansiyelini yeterince kullanılamadığından hareketle, tanıtıma yönelik bir çalışma yapmaya karar verdiklerini belirtti. Salihli Güven Turizm’in 1954 yılında kurulmuş 60 yıllık köklü bir kurum ve bu kadar uzun zamanda ayakta kalabilmiş ender firmalardan biri olduğuna dikkat çeken Yüksel, “1954 yılından bu yana kazıları devam eden Sardes Antik kentinden çıkartılan tüm tarihi eserler Salihli dışına taşınmıştır. Yöremizde bunları sergileyebilecek bir müzemizin bulunmaması bizim için büyük bir kayıptır. Salihli tarihi ve turistik pek çok değere sahip olduğu halde, maalesef turizmden hak ettiği payı alamıyor. Efes’e yıllık 2 milyon ziyaretçi gelirken, Sardes Antik Kenti’ne 60 bin civarında turist gelmektedir. Burayı yeterince tanıtamadığımızı düşünüyoruz. Bu konuda üzerimize düşen çabayı sarf etmek amacıyla bir adım atmaya karar verdik ve ilk olarak başta İzmir olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerine sefer yapan Salihli Güven Turizm’le işbirliği yapmayı uygun gördük. Bu amaçla öncelikle İstanbul, Bursa ve Antalya’ya yolcu taşıyan otobüslerden 6 tanesini Salihli’yi simgeleyen motiflerle giydirdik. Bunun iyi bir yöntem olduğuna inanıyor, ilçemize bu yerleri görmek için ziyaretçiler çekebileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Salihli Güven Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pehlivan, 33 otobüsü olan işletme olarak Salihli’nin tanıtımına her türlü katkıyı koymaya hazır olduklarını ifade etti.

Güven otobüslerinin iki tarafında yer alan resimlerde başta Salihli’nin Lidya ve Roma İmparatorlukları’nın önemli antik motifleri olan Gymnasium ve altın sikkeler olmak üzere, Salihli Kirazı, Sultaniye üzüm ve Salihli Ticaret ve Sanayi Odası amblemi yer alıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir