Salihli Vizyon Dergisi’nin 10. yaşına pastalı kutlama

21 Ocak 2015 Çarşamba, 13:22

SALİHLİ Ticaret ve Sanayi Odası’nın yayın organı olan Salihli Vizyon Dergisi’nin 10. yaşı kalabalık davetlilerin katıldığı bir kokteylle kutlandı.

90 yaşındaki Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın 10. yaşına basan yayın organı Salihli Vizyon Dergisi için özel bir tören ve kokteyl düzenlendi. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu ve Fuayesi’nde gerçekleştirilen kutlamaya, protokol ve üyelerden oluşan oldukça kalabalık bir katılım sağlandı. Kutlamaya, Salihli İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Yalım Şenkaya, Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, AK Parti Salihli İlçe Başkanı Ahat Aksoy ve yönetimi, CHP İlçe yönetimi, banka müdürleri, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, Kadınlar Birliği ve A Takımı üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Salihli Vizyon Dergisi Genel Yayın Koordinatörü Şirin Yörük, “90 yıllık Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın 10 yılına tanıklık ettik. Salihli Vizyon’un yayın hayatına başlaması 2005 yılında, o dönemin başkanı merhum Talat Zurnacı’nın talebi ve yardımları ile oldu. Salihli Vizyon, Manisa dahil, il çapındaki ilçe Ticaret ve Sanayi Odaları arasında ilk dergi oldu. Dergimiz Salihli’de ve bölgede ilgiyle izlenen bir yayın haline geldi. 3 bin adet basılarak üyelerin, protokolün ve basının yanı sıra Türkiye genelindeki TOBB’a bağlı 365 oda ve borsaya da dergimiz gönderiliyor. Bu sayede Salihli’nin tanıtımını da etkin bir şekilde yapmış oluyoruz” dedi.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel de yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Salihli Vizyon Dergisi’nin 10. yıl kutlama töreninde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz. Salihli Vizyon Dergisi 2005 yılında rahmetli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Talat Zurnacı’nın öngörüsü ve meclisin onayı ile yola çıkmış, 10 yıldır yayın hayatına devam etmektedir. Bir odanın, bir şehrin, bir ülkenin vizyonu olmalıdır. Dolayısı ile Salihli Vizyon’un isim seçimi de çok isabetli olmuş. Derginin misyonu, odanın faaliyetlerini duyurmanın ve üyeler arasında iletişimi sağlamanın yanı sıra, üretilen yöresel ürünleri, Salihli, Kula, Selendi’nin tarihi, turistik ve kültürel zenginliklerini yerelde ve ulusalda bu kanalla tanıtmak. Bu derginin ayakta kalmasını sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Salihli gibi çağdaş, hoşgörülü bir kentte yaşamaktan ve mensubu olmaktan büyük keyif alıyoruz.”

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın eski Meclis Başkanı Ahmet Remzi Yazgan’ın da konuşma yaparak, derginin çıkış serüveni ile ilgili anılarını paylaşmasından sonra, Vizyon Dergisi’nin 10. yıl pastası kesildi.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, derginin 10 yıldır Genel Yayın Koordinatörlüğü’nü yapan Şirin Yörük’e plaket takdim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir