PEHLİVANOĞLU’NDAN SOMA’YA HİZMET

18 Eylül 2014 Perşembe, 22:10

MANİSA’nın faciayla sarsılan ilçesi Soma, 18 bin kişiye hizmet verecek yeni Aile Sağlığı Merkezi’ne kavuşuyor. Hayırsever işadamı Ali Pehlivanoğlu tarafından yaptırılacak ve 300 bin liraya mal olacak modern binada, 5 Aile Hekimliği Birimi, yöre insanına hizmet verecek. Kısa sürede tamamlanacak binaya, Ali Pehlivanoğlu’nun annesi Fatma Pehlivanoğlu’nun ismi verilecek.

Prefabrik inşa edilecek 400 metrekare kapalı alana sahip binanın protokolü, Soma Kaymakamı Bahattin Atçı’nın makamında imzalandı. Soma’da görev yapan sağlık idarecilerinin de hazır bulunduğu törende Kaymakam Bahattin Atçı, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay ve Hayırsever Ali Pehlivanoğlu birlikte imza attı. Duygusal anların yaşandığı protokolde gözyaşlarını tutamayan Pehlivanoğlu, Soma’da yaşanan facianın ardından Soma’nın acılarını paylaşabilmek adına bir şeyler yapmayı arzuladıklarını söyledi. Pehlivanoğlu, sağlık gibi önemli bir hizmetin sunulmasına katkı verebilecek olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Soma halkının kolayca ulaşabileceği merkezi bir noktada bulunan Fatma Pehlivanoğlu Aile Sağlığı Merkezi (ASM), 5 Aile Hekimliği Birimi ile 18 bin nüfusa hizmet verecek. ASM’nin, modern yapısı ile Sağlık Bakanlığı’nın hizmet kalite standartlarını yansıtan bir bina olacağını kaydeden Halk Sağlığı Müdürü Dr. Tay, “Hasta memnuniyetine olumlu yönde katkı sağlayacağına inandığım böyle güzel bir binayı sağlık hizmetlerine kazandırdığı için Sayın Ali Pehlivanoğlu’na kurumum ve Soma halkı adına teşekkür ediyorum” dedi. Soma Kaymakamı Bahattin Atçı da hayırsever işadamı Ali Pehlivanoğlu’na ilçe halkı adına teşekkür etti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir