ORGAN BAĞIŞI KAMPANYASINA İLGİ

04 Kasım 2014 Salı, 17:56

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi Devlet Hastanesi’nde 3 – 9 Kasım Organ ve Doku Haftası nedeniyle organ bağışı standı kuruldu. İlk gün yaklaşık 20 kişi bağışta bulundu.

Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sabri Taşçıoğlu, 3-9 Kasım Organ ve Doku Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, organ ve doku nakli bekleyen hastaların sayısının her geçen gün arttığını ifade etti. Türkiye’de bekleme listesine kayıtlı 24 bin 717 hastanın bulunduğunu belirten Dr. Taşçıoğlu, “21 bin 766 böbrek, 532 kalp, 2 bin 127 karaciğer, 39 akciğer, 4 kalp kapağı, 249 pankreas hastası var. Hastanemiz Organ Bağış Birimi, 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası münasebetiyle, binamızdaki poliklinikler kısmında açtığı stant ile vatandaşlarımızı organ bağışı konusu için bilgilendirmeyi, bilinçlendirmeyi ve farkındalık yaratmayı hedefliyor. İlk gün 20 vatandaşımız bağışta bulundu” dedi.

Hastanenin Organ Bağış Biriminden Sorumlu Dr. Güler Turgut ise, özellikle Turgutlu’nun bu konuda oldukça duyarlı olduğunu belirterek hastanede yapılan 4 organ naklinden 16 tane organ bekleyen hastanın faydalandığına dikkat çekti. Turgut, “İnsan başkasına yaşam verdiği zaman, başkasının derdine derman bulduğu süre daha mesut oluyor. Dolayısıyla bu hassasiyeti her kişinin paylaşması gerekiyor” dedi.

Hastane yetkilileri standın 9 Kasım 2014 tarihine kadar hizmet vereceğini belirterek duyarlı vatandaşları stantlarına beklediklerini söyledi.

O1 O2 O3

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir