Muhtarlara bayraklı jest

01 Nisan 2016 Cuma, 15:07

MANİSA’nın Salihli ilçesindeki toplam 102 muhtara Salihli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Türk bayrağı dağıtıldı. Birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek için Türk bayrağı etrafında birleşilmesinin hedeflendiği bildirildi.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile ilçedeki muhtarlar Türk Bayrağı etrafında kenetlendi. Şehitlerin ardı ardına geldiği, morallerin bozulduğu günümüzde milli ve manevi duyguları canlandırmayı amaçlayan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ilçedeki muhtarlarla dayanışmaya gitti.Salihli Muhtarlar Derneği Yönetimini ağırlayan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, ilçe genelindeki 102 muhtara odanın hazırlattığı Türk Bayrağı ve Salihli Ticaret ve Sanayi Odası logolu duvar saatlerini hediye etti. Ülkenin zor günlerden geçtiğine dikkat çeken Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, “Maneviyatımızı artırmaya yönelik çalışmalar yapmaya karar verdik. Bu bağlamda vefakar muhtarlarımızla dayanışmanın başarılı sonuçlar vereceğine kanaat getirdik. Şehitlerimizin kanını sembolize eden ve birlik beraberlik ruhumuzu en iyi şekilde yansıtan Türk Bayrağı’nın bizi kenetleyen en iyi sembol olacağını düşündük. Bayrak bir ulusun kurtuluş ve özgürlük sembolüdür. Türk Bayrağı da uğruna Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Ege’de yüzbinlerce şehit verilerek kazanılmıştır. Bizim için kutsaldır. ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Biz buna yürekten inanıyoruz. büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve şehitlerimizin bize en kutsal armağanı olan bu bayrakları muhtarlık binalarınızda dalgalandırın. Her türlü teröre karşı bu bizim en büyük sembolümüz olsun” dedi.

Salihli Muhtarlar Derneği Başkanı Gaziler Mahallesi Muhtarı Mehmet Güler de Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu jesti karşısında çok duygulandıklarını ve memnun olduklarını söyledi. Sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışma içinde, vatandaşlara daha iyi hizmet götürmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Salihli TSO’daki bayrak teslim törenine Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güler, Derbent Mahallesi Muhtarı Hüseyin Sarıkaya, Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Ayhan Gezdir, Bağcılar Mahallesi Muhtarı Ali Çakaloğlu, Kırveli Mahallesi Muhtarı Ahmet Avşar, Çamurhamamı Muhtarı Necati Eren, Eskicami Muhtarı Mehmet Biçer, Köseali Muhtarı Rasim Yıldırım ve Kordon Muhtarı Hüseyin Yılmaz ile Salihli Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir