Son Dakika
20 Şubat 2018 Salı

Manisa ve ilçelerinde kar yağışı başladı

28 Aralık 2016 Çarşamba, 23:32

MANİSA ve ilçelerinde bugün öğle saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle yollar, evlerin çatıları ve ağaçlar ile park halindeki otomobillerin üzerleri beyaz örtüye büründü. Kar yağışıyla birlikte ulaşımını aksamaması için polis ve Karayolları ekipleri gerekli önlemleri almaya başladı.

Meteorolojiden dün (Salı) yapılan uyarının ardından bugün Manisa ve ilçelerine kar yağışı başladı. Bugün saat 14.00 sıralarında manisa Sabuncubeli ve Balıkesir-Manisa Karayolu zirvelerinde yağmurun ardından kar yağış başladı. Aynı şekilde Alaşehir-Buldan Karayolu ile Kula ile Demirci Karayolları’ndaki zirveler ile Turgutlu ilçesi Ovacık Yaylası da kar yağışıyla adeta beyaz örtüye büründü. Evlerin çatıları ve ağaçlar ile park halindeki otomobillerin üzerleri de karla kaplandı. Karayolları, Belediye ile Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şubesi ekipleri, kar yağışıyla birlikte ulaşımda aksaklık yaşanmaması için harekete geçti. Polis, yarım saat arayla Manisa ve ilçelerindeki karayollarındeki ekiplerle telsiz anosuyla bağlantı kurup, durumu kontrol ederken, Karayolları ve Belediye ekipleri ile koordineli olarak çalışıp, herhangi bir aksaklık yaşanmaması için teyakkuz halinde bekliyor.

Sulu kar yağışının yaşandığı Turgutlu içe merkezinden geçen İzmir-Ankara Karayolu’nda ise polis ekipleri devriye görevlerini yoğunlaştırdı.

 

Manisa’da eğitime kar engeli!
 http://45haber.com/gundem/manisada-egitime-kar-engeli.html

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir