MANİSA BEŞİK GİBİ SALLANDI!

13 Eylül 2016 Salı, 12:55

MANİSA’nın Akhisar İlçesi, dün saat 11.26’da meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından beşik gibi sallanmaya devam etti. 24 saatlik sürede 81 artçı deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre Akhisar, 24 saatlik sürede beşik gibi sallandı. Sarsıntılar, Manisa ve İzmir’de olmak üzere geniş bir alanda hissedildi. İlk deprem dün saat 11.26’da Akhisar’ın Doğuca Mahallesi’nde, Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğünde oldu. Bu depremin ardından, 24 saat içerisinde, hepsi Akhisar merkezli, en büyüğü 4.6, en küçüğü ise 1.5 büyüklüğünde 81 artçı sarsıntı meydana geldi. Bu sarsıntılar arasındaki, büyüklükleri 4.6, 2 kez 4, birer kez ise 3.7, 3.4 ve 3.3 büyüklüğündeki depremler vatandaşlar tarafından hissedildi.

Ölen ve yaralanan kimsenin olmadığı depremler hasara da yol açmazken, Akhisarlılar arasında tedirginliğe yol açtı.

KIRKAĞAÇ’DA BİR EVİN BAHÇE DUVARI YIKILDI

Manisa’da meydana gelen, merkez üssü Akhisar İlçesi olan 5.0 büyüklüğündeki depremde, Kırkağaç İlçesi’nde bazı ev ve işyerleri zarar gördü. Çatılarda maddi hasar meydana gelirken, Memiş Mahallesi 77 Sokak’ta bulunan Nejdet Kılıcı’nın evinin de bahçe duvarı yıkıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir