Kula’da Ulaşım Artık Daha Sağlıklı

30 Kasım 2015 Pazartesi, 13:21

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yürüttüğü parke taşı ve asfalt çalışmalarıyla ilçelerde ulaşıma nefes aldırdı. Çalışmalar Kula ilçe merkezine bağlı Kenan Evren Mahallesi’nde de devam ederken, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun da hizmetleri yerinde inceledi.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula Belediyesi işbirliğiyle Kenan Evren Mahallesi’nin cadde ve sokaklarını kilit parke taşı ile kaplıyor. Eski ve yamalı asfaltın yerine döşenen kilit parke taşlar ile vatandaşların yol çilesi sona eriyor. Kapalı olan yollarında açıldığı çalışmalarda caddeler genişletilerek ulaşımın rahat bir biçimde sağlanması amaçlanıyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Kula Belediyesi ile işbirliği içerisinde yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında devam eden yol çalışmalarımız sayesinde Kenan Evren Mahallesi sakinlerimizin yol sıkıntıları sona erdiriliyor. Kula Belediyesi Fen İşleri ekipleri ile ortak yürütülen çalışmalar ile Kula’nın taş döşenmeyen cadde ve sokağı kalmayacak” dedi.

28 bin metrekare taş döşenmiş olacak

Kenan Evren Mahallesi’nde kilit parke taş döşeme çalışmalarına hız kesmeden devam eden ekipleri ziyaret eden ve çalışmaları denetleyen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, çalışmaların devam edeceğini ve mevsim şartları el verdiği sürece kilit parke taş ve bordür döşenmesine devam edileceğinin altını çizdi. Başkan Tosun, “Kula tarihinin belki de en ciddi şehir içi yol yapım çalışması için gayret ediyoruz. Bu çalışmalar kapsamında da Kula’nın merkezinde bulunan yollarını yeniden inşa ediyoruz. Şu ana kadar 9 aylık süreçte 100 bin metrekare bordür ve kilit parke taş döşeme işi tamamlanmak üzere. Ekiplerimiz hızla çalışmalarını hızla devam ediyor. Kula ve hemşerilerimiz her şeyin en iyisi hak ediyor. Halka hizmet hakka hizmettir desturu ile Kula için çalışmaya devam ediyoruz. Destekleri nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e Kula halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir