Kula ve Selendi’den Büyükşehire Devir

14 Ocak 2015 Çarşamba, 12:14

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında Kula ve Selendi’de bulunan bazı taşınmaz malların, Büyükşehir Belediyesi’ne devir olmasıyla ilgili maddeler görüşülerek karara bağlandı. Kula’da Yunus Emre Kent Meydanı, Kültür Merkezi ve Yeraltı Otoparkı, Selendi’de otogar, iş merkezleri, belediye hizmet binası, zahire pazarı ve otopark inşaatı Büyükşehir Belediyesi’ne devroldu.

Kula ve Selendi’de bazı taşınmaz malların Büyükşehir Belediyesi’ne devri ile ilgili maddeler, mecliste oy birliği ile kabul edildi. Kula’da geçtiğimiz dönem yapımına başlanan ve bu dönem tamamlanan Yunus Emre Kent Meydanı, Kültür Merkezi ve yeraltı otoparkı Büyükşehir Belediyesi’ne devroldu. Konuyla ilgili konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kula Belediyesi’nin yapımına başlanan proje için İller Bankası’ndan 120 ay vadeyle 10 Milyon TL kredi kullandığını belirterek, “Biz bu bedelin tamamını üç ay içerisinde ödeyip, borcu sıfırladık. Bununda bilinmesini istiyorum. Bu bedel karşılığında bu alanın Büyükşehir Belediyesi’ne tapu devri söz konusu oldu. Ben Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi’ne bu devrin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Önemli olan halkımıza en güzel hizmeti verebilmek” diye konuştu.

Selendi’ye Verdiğimiz Sözü Tutuyoruz

Ocak ayı meclis toplantısında Selendi’de yapımına başlanan otogar, iş merkezleri, belediye hizmet binası, zahire pazarı ve otopark inşaatı ile birlikte 9 dükkânında devri bedelsiz olarak Büyükşehir Belediyesi’ne yapıldı.  Alınan kararın ardından söz alan Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, “Manisa’ya nasıl daha fazla hizmet edebiliriz meclisin bunu öne çıkarması lazım. 2015 yılında da bu inşallah böyle olur. 2012 yılında yaptığımız projemiz, arsa olarak Selendi’mizin gözbebeği bir arsa. Selendi’de paylaşımlar uyumlu bir şekilde sağlandı. Alınan kararlar inşallah hayırlar getirir” dedi. Bunun üzerine söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Seçim sürecinde de hizmet doğudan başlayacak’ demiştik. İnşallah bu projeyi en güzel şekilde tamamlayıp, Selendi’ye verdiğimiz sözü tutmuş olacağız” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir