KULA MYO’NA YENİ BİNA

02 Ekim 2014 Perşembe, 12:30

MANİSA’nın Kula İlçesi’ndeki Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Meslek Yüksekokulu’na yeni bina yapılması için Kula Kaymakamlığı tarafından toplantı düzenlendi. Toplantıda yeni yerleşke binasının yapımına finansman sağlamak için bir dernek kurulmasına karar verildi.

Kula Belediyesi Ek Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Kula Kaymakamı Hakan Hakyemez, MHP’li Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, CHP Kula İlçe Başkanı Osman Kasırga, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Yiğen, sendika başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Kula Kaymakamı Hakan Hakyemez’in başkanlığında yapılan toplantıda CBÜ Kula Meslek Yüksekokulu’na devri yapılan yeni tekel binasının, üniversite binası olarak düzenlenmesi ile ilgili konuşuldu. CBÜ Kula Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç Dr. M. Salih Yavuzer, “Yüksekokulumuzda toplam 1000 öğrenci eğitim görüyor. Bu öğrencilerimizin Kredi Yurtlar Kurumu’na ait bir yurdu ile sosyal ve kültürel yaşam alanları bulunmuyor. Bu nedenle öğrenci sayımız artamıyor. Öğrencilerin Kula’ya aylık sağladığı gelir yaklaşık 600 bin TL. Öğrenci sayısının planlandığı gibi 3 bin olmasıyla bu rakam 3’e katlanacak. 9500 metrekare inşaat alanına sahip olan yeni yerleşke binasının yapımı için bir dernek yada vakıf kurulmasını talep ediyoruz. Bu derneğe yapılacak bağışlar sayesinde, bina yapımına finansman sağlanmış olacak” dedi.

Toplantıda bulunanların sırayla görüşünü alan Kula Kaymakamı Hakan Hakyemez, dernek kurulması konusunda ortak kararın oluştuğunu, dernek oluşumu ile ilgili Kurban Bayramı’nda sonra yeniden bir araya gelinmesini ve yönetimin o toplantıda belirlenmesini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir