Kula Kent Meydanı Tamamlandı

05 Eylül 2014 Cuma, 12:27

MANİSA’nın Kula İlçesi’nde 2009 yılında, eski belediye başkanı AK Partili Selim Aşkın tarafından projelendirilen ve yapımına başlanan Yunus Emre Kent Meydanı, Kula Belediyesi tarafından tamamlanarak hizmete açıldı.

Kula’da Yunus Emre Kent Meydanı’nın açılış törenine MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP’li Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, eski belediye başkanı AK Partili Selim Aşkın, eski belediye başkanı DP’li Halil Gülcü ve meydanı dolduran binlerce vatandaş katıldı. Birlik ve beraberlik içinde Yunus Emre Kent Meydanı’nı hizmete açtıklarını kaydeden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “32 bin metrekare alana sahip olan Yunus Emre Kent Meydanı ilçe halkımıza hayırlı olsun. Proje kapsamında emniyet, belediye binaları ve resmi tören alanı yeniden düzenlendi. Kültür aksı, yeraltı otoparkı, tören alanı ve ana hizmet binasının düzenleme çalışmaları devam ediyor. Yunus Emre Kent Meydanı’nı çevreleyen Şehitler Caddesi ve Tabduk Emre Caddesi’nin kilit parke taşı döşenmesi ile yol çalışmaları tamamlandı” dedi.

İLLER BANKASI BORCUNU BÜYÜKŞEHİR ÖDEYECEK

Kula’ya yakışan birlik beraberlik tablosunun sergilendiğini vurgulayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, “Bu meydanda mutluluklarımızı, sevinçlerimizi paylaşırız. Bu meydanda hiçbir zaman gözyaşı olmaz. Eski başkan Selim Aşkın tarafından başlatılan meydan inşaatının tamamlanmasının ardından açılışı gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. İller Bankası’na olan borcu Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak biz ödeyeceğiz. Kulamıza helal olsun” diye konuştu.

Açılış kurdelesi Başkan Cengiz Ergün, Başkan Hüseyin Tosun, eski başkan Selim Aşkın ve eski başkan Halil Gülcü tarafından havai fişek gösterisi eşliğinde kesildi. Tören sonrası Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, eski belediye başkanları Selim Aşkın ve Halil Gülcü’ye plaket verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir