Kula Esnaf Kefalet’te mali kongre yapıldı

13 Şubat 2017 Pazartesi, 10:24

Kula Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Olağan Genel Kurul toplantısı Kula Yunus Emre Kent Meydanı Kültür Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı.
Divan Başkanlığını Alaşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gündüz Karaoğlan, Kula Eski Belediye Başkanı Halil Gülcü ve Kula Sanayi Sitesi Başkanı Hamza Özten’in yaptığı genel kurula, Kula Belediye Başkanvekili Vedat Yılmaz, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, CHP Kula İlçe Başkanı Osman Kasırga, MHP Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok, Kula Esnaf Odası Başkanı Aytekin Şadan, çevre ilçelerden gelen oda başkanları, siyasi parti üyeleri ile ortaklar katıldı.
Genel Kurulda konuşan Kula Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Yiğen, Kooperatifin ekonomik yapısının oldukça güçlü durumda olduğunu, kurum olarak esnafa ucuz ve hızlı kredi vererek destek olmaya çalıştıklarını ancak esnafın sıkıntıları bununla bitmediğini söyledi. Yiğen, “Kredi isteyen kişinin kendisi veya kefilleri ile ilgili sicil kaydında sıkıntı yoksa en hızlı şekilde kredisi verilmektedir. Ortaklık şartlarını taşıyan teminatını yerine getiren, oda sicil ve vergi kaydı olan tüm esnaf ve sanatkarlar bize ortak olabilmektedir. Düşük faizli bu kredileri mümkün olduğunca tabana yaymak, yani daha fazla esnaf ve sanatkarları faydalandırmak olacaktır. Ancak şunu söylememiz lazım, taksit ödemelerinizi aksatma yapmadan yani takibe düşmeden ödemelerinizi yapmanız hepimizin menfaatine olacağı kesindir. Zira biraz önce bahsettiğim gibi kooperatiflerin kredi limitleri onların takip oranları ile nakit ve likit varlıkları baz alınarak değerlendirilmektedir. Olağan genel kurulumuza katılan değerli katılımcılara teşekkür eder, yapılan genel kurulun hayırlar getirmesini dilerim” dedi.
Genel Kurul, divan başkanlığı tarafından gündem maddeleri ve denetim ile yönetim kurulu raporlarının okunması ile ortaklara sunularak oy birliği ile karara bağlandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir