Köprübaşı’na Nefes Aldıran Çalışma

13 Ekim 2015 Salı, 11:58

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı ilçesinde bulunan Yeregiren Deresi’nde temizlik ve ıslah çalışması gerçekleştirdi. Yaklaşık 800 metre uzunluğunda olan ve 8 bin metreküp malzeme kazılarak gerçekleştirilen dere ıslah çalışması, Köprübaşılıları memnun etti. İlçe merkezinin kanalizasyonunun aktığı yer olması nedeniyle çevreye kötü kokular yayan derenin temizlenmesiyle ilçe de rahat bir nefes aldı.

Köprübaşı ilçe merkezinde bulunan ve ilçenin kanalizasyon atıklarının aktığı Yeregiren Deresi’nde yaşanan tıkanma nedeniyle ilçe merkezi uzun zamandır kötü kokudan şikâyet ediyordu. Bunun üzerine harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yeregiren Deresi’nde ıslah ve açma çalışması yaptı. Yaklaşık 800 metre uzunluğundaki derede 8 bin metreküp malzeme kazılarak gerçekleştirilen çalışmayla tıkanan derenin açılması sağlandı ve ilçe merkezi kötü kokudan kurtulmuş oldu.

Çevreyi tehdit ediyordu

Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak temiz bir çevre için önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Köprübaşı ilçe merkezindeki Yeregiren Deresi de, yaydığı kötü kokular nedeniyle çevreyi tehdit eder hale gelmişti. Bunun üzerine hemen harekete geçtik. İlk olarak derenin tıkanmasına neden olan malzemelerin temizlenmesini sağladık. Ardından açma ve ıslah çalışmalarımızı gerçekleştirdik. İlçe merkezine kötü koku yayan derede yaptığımız çalışmayla ilçemiz rahat bir nefes almış oldu” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir