KAYMAKAMDAN ENGELLİ VE YAŞLILARA ŞEFKAT ELİ

31 Ekim 2015 Cumartesi, 10:14

Selendi Kaymakamı Hasan Meşeli, devletin şefkatli yüzü olmaya devam ediyor. ‘Her şey Engelsiz bir hayat için’ projesi kapsamında Terziler Mahallesinde engelli ve yaşlıları ziyaret ederek dualarını alan ve eksiklerini gideren Kaymakam Meşeli, “Yol yaparız, bina yaparız ama en uzaktaki bir yetimi, bir öksüzü ya da bir garibi unutursak bu yaptıklarımızın hiçbir önemi kalmaz.” dedi.
Selendi Kaymakamı Hasan Meşeli beraberinde Selendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Tokkaş ve mahalle muhtarı İsmail Ekim ile birlikte Terziler Mahallesinde sadece evinin penceresinden doğayı seyredebilen 89 yaşındaki Halil İbrahim Kırlı’yı ziyaret etti.
“Engellilerin sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz” diyen Kaymakam Meşeli, “Devletimiz de bu konuda tüm imkanlarını seferber ediyor. Engellilik kimsenin tercihi değil, her sağlam kişi potansiyel bir engelli olduğunun bilincinde olmalı. Bu bilinçle hareket edildiği zaman engelli kardeşlerimizin günlük hayatta karşılaştıkları sorunların aşılması çok daha kolay olacaktır. Kaymakamlık olarak biz her zaman sizin destekçiniz olmaya devam edeceğiz. Benim her gittiğim yerde, engelli vatandaşlarımız, yaşlılar, dul ve yetimler yani hayatla zor şartlarda mücadele eden vatandaşlarımız hep önceliğimiz olmuştur. Ben burada görev yaptığım sürece hep sizlerin yanında olacağım” dedi.
89 yaşındaki Halil İbrahim Kırlı ve eşi Kaymakam Meşeli’nin bu ziyaretinden ziyadesiyle memnun olduklarını belirtirken şunları söylediler: “Sizden Allah Razı olsun. Bu ziyaretin manevi değeri bizim için çok büyük.”
Kaymakam Hasan Meşeli de, “Yetim, öksüz, engeli olan vatandaşlar şehit aileleri ve gazilerimiz ve yaşlılarımız başta olmak üzere devletimizin sıcaklığını, şefkatini, güler yüzünü onlara göstermeye çalışıyoruz. Kendimize, anamıza ve babamıza nasıl davranılmasını istiyorsak vatandaşımıza da o şekilde davranıp gönüllerini almaya çalışıyoruz. Yol yaparız, bina yaparız ama en uzaktaki bir yetimi, bir öksüzü ya da bir garibi unutursak bu yaptıklarımızın hiçbir önemi kalmaz. Kim ne derse desin Allah’ın rızasını ve bu gariplerimizin hayır duasını almak çok önemli. Meslek hayatımız boyunca kapımız her zaman vatandaşımıza sonuna kadar açık olmuştur. Önemli olan da görev yaptığınız yerden ayrıldıktan sonra gönüllere girmiş olarak hatırlanmaktır.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir