İNGİLTERE’DEN SOMA’YA YARDIM ELİ

19 Ocak 2015 Pazartesi, 15:13

İngiltere’nin Londra şehrinde faaliyet gösteren İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi, şehit madenci aileleri için topladığı bağışları ailelerin ayaklarına kadar gelerek teslim etti.
Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı’nın makamında düzenlenen törenle, İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi tarafından toplanan 4 bin 320 Sterlin, dokuz şehit madenci ailesine teslim edildi. Törene Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı’nın yanı sıra İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi Başkanı Aysın Yılmaz, konseyin etkinlikler sorumlusu Leyla Kemal ve konsey üyesi Duygu Tağmaç katıldı.
İngiltere’de 300 binin üzerinde Kıbrıs Türkü, yaklaşık 1 milyonun üzerinde de Türk bulunduğuna dikkat çeken konsey başkanı Aysın Yılmaz, “Soma’da 13 Mayıs’ta meydana gelen facianın ardından bizim de orada yüreklerimiz yandı. Faciada hayatını kaybeden şehit madencilerimizin mezarlarını ziyaret ettik, hepsi de gencecik insanlar. Allah ailelere sabırlar versin” dedi.
Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı da “İngiltere’den buralara kadar şehit ailelerimiz için gelmeniz bizi çok duygulandırdı. Bu yardımı yapanlara destek verenlere şehit aileleri adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından dokuz şehit ailesinin yakınlarına 480 Sterlin’in bulunduğu zarflar teslim edildi. Şehit aileleri yardımları yapanlara teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir