HAYAT REHBERİM PROJESİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

15 Aralık 2015 Salı, 09:18

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimince hazırlanan Hayat Rehberim Projesi kapsamında öğrenci ve velilerin bağımlılık yapıcı maddelere karşı bilinç seviyelerini artırmak ve tehlikelere karşı farkındalık oluşturmalarını amaçlayan seminerler devam ediyor.
2015-2016 eğitim öğretim yılında Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından hazırlanan projelerden biri olan Hayat Rehberim Projesi kapsamında madde bağımlılığı ile ilgili seminerler hız kesmeden devam ediyor. Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzm. Dr. Ümit Atman tarafından verilen seminerler 3’ü veli 5’i de öğrencilere olmak üzere toplam 8 seminer olarak planlandı. Seminerlerin dördüncüsü Saruhanlı Anadolu Lisesinde öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirildi. Seminerlerde öğrencilerin ve velilerin bağımlılıkla ilgili bilinç düzeylerini artırmak, tehlikelere karşı gençlerde farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.
Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği seminerin 17 Aralık’ta da Saruhanlı ilçesinde anne ve babalara yönelik olarak verileceği öğrenildi.
Manisa Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı da olan Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzm. Dr. Ümit Atman, madde bağımlılığında çocuğun çevresinin önemli bir etken olduğunu anlatarak, anne-baba ve öğretmenlere büyük görevler düştüğünü söyledi.
Ümit Atman tarafından verilecek seminerlerin 28 Aralık tarihinde tamamlanması planlanıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir