Hayal Gibiydi, Gerçek Oldu

30 Aralık 2017 Cumartesi, 09:00

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, Turgutlu’nun Çıkrıkçı Mahallesinde yapımı devam eden sıcak asfalt çalışmasını yerinde inceledi. Mahallesine yapılan hizmetin kendileri için çok değerli olduğunu belirten muhtar Ömer Eryılmaz, “Hayal gibiydi, gerçek oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Fevzi Demir, Turgutlu’nun Çıkrıkçı Mahallesinde yapılan sıcak asfalt çalışmasını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Demir, “Burası Ankara yoluna çıkışı olan bir mahallemiz, yaklaşık 1,5 kilometrelik sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyoruz. Daha önce burası sadece 1 arabanın geçebileceği bir genişlikteydi. Genişletme çalışması yapıldı. Mevsimin yağışlı olması ve asfalt sezonunun bitmiş olmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi sıcak asfalt uygulamalarına devam ediyor. İl genelinde de sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor. İzmir Ödemiş bağlantısı olan bir yol burası. Mahalle muhtarımız da talepte bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın da talimatıyla mahallemizde sıcak asfalt çalışmalarına başladık. Aynı zamanda burada geçtiğimiz aylarda bir köprü çalışmamız vardı. 30-40 yıllık bir köprüydü. Dur-geç tarzı bir köprüydü. Kötü durumdaydı. Gerekli çalışmaları yaptık ve genişletilmiş bir şekilde 2 ay önce hizmete açtık. Çıkrıkçı Mahallemize hayırlı olsun” dedi.

“Devasa bir hizmet bu”

Çıkrıkçı Mahalle muhtarı Ömer Eryılmaz ise, “İnsanların can ve mal güvenliği için bu yollar çok önemli. Hayal gibiydi, bugün gerçek oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesinin tüm personellerine, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yol hem genişletildi hem de genişlik kadar sıcak asfaltlama çalışması yapılıyor. Mahallemizde dur-geç köprüsü vardı ve kötü durumdaydı. Yıkıldı ve yerine 10 metre genişliğinde yenisi yapıldı. Mükemmel bir hizmet, takdir edilecek bir hizmet. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e yürekten teşekkür ediyorum. Mahalle halkımız bu hizmetten dolayı da çok mutlu” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir