Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

Evi yanan aileye Yunusemre Belediyesi sahip çıktı

06 Aralık 2016 Salı, 20:04

Manisa’nın Yunusemre ilçesi Atatürk Mahallesi 4488 sokakta çıkan yangında evleri büyük hasar gören aileye Yunusemre Belediyesi sahip çıktı. Arif-Melahat Çakal çiftinin evini temizleyen ekipler, aileye eşya yardımında da bulunacak. Çıkan yangında sadece Kur’an-ı Kerim ve dini kitaplarının yanmadığı aile ise Yunusemre Belediyesine teşekkür etti.
Yunusemre Belediyesi bir ailenin daha yüzünü güldürdü. Atatürk Mahallesi 4488 sokakta 3 katlı binanın son katında çıkan yangında evleri büyük zarar gören 2 çocuklu Arif-Melahat Çakal çiftine el uzatan Yunusemre Belediyesi, oturulmaz hale gelen evde temizlik çalışması yaptı. Temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri evi tadilattan geçirecek, eşya yardımında bulunacak.

Bütün eşyaları yandı, Kur’an-ı Kerim yanmadı
Yangın esnasında evde bulunan 6. sınıf öğrencisi Ayfer Çakal, belediye ekiplerinin temizlik yaptığı sırada odasında yanmayan okul malzemelerini ayırmaya çalışırken, yangın anında yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “6. sınıf öğrencisiyim. Evde tek başımaydım. Çatıdan sesler geliyordu. Meğerse kablolar yanıyormuş. Annemi arayıp durumu bildirince komşuya inmemi söyledi. Komşumuz da evde yokmuş. Komşumuzun balkonuna çıktım. Zaten eve bir daha çıkamadım, aşağı indim hemen. Bütün eşyalarımız yanmasına rağmen Kur’an-ı Kerim ve dini kitaplar yanmadı.” dedi.
Yangında her şeylerini kaybeden baba Arif Çakal kendilerine desteklerini esirgemeyen tüm kurumlara teşekkür etti.

“Kızımın kurtulduğuna şükrediyorum”
Anne Melahat Çakal ise yangın sonrasında kendilerine yardım eden herkese teşekkür ederek duygularını şu sözlerle anlattı: “Evden sobayı yakıp çıkmıştım. 13 yaşındaki kızım evde tek başınaydı. Beni aradı, evde yangın çıktığını söyledi. Kızımın sağ salim kurtulduğuna şükrediyorum. Allah razı olsun herkes bizlere yardımcı oldu. Başta Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi, Mahalle Muhtarımız Aydoğan Yolcu olmak üzere bizlerden desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.”

Evde temizlik çalışmaları başladı
Atatürk Mahalle Muhtarı Aydoğan Yolcu ile birlikte aileyi ziyaret eden Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan ise 10 kişiden oluşan temizleme ekibinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aileye geçmiş olsun dileklerini ileten Özcan, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı 10 kişiden oluşan ekibimiz, yangın nedeniyle zarar gören evde temizlik çalışması yapıyor. Eşyalar toplandıktan sonra Buharlı Yıkama Aracımız ile ev temizlenecek. Daha sonra Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz evin tadilatını, tamiratını yapacak ve eşyalarını temin edeceğiz” dedi.

EVİ YANAN AİLEYE YUNUSEMRE BELEDİYESİ SAHİP ÇIKTI BÜTÜN EVİN KÜLE DÖNDÜĞÜ YANGINDA SADECE KUR’AN-I KERİM YANMAMIŞTI YANGINDAN SON ANDA KURTULAN MİNİK KIZ HARABEYE DÖNE EVDE KURTULAN OKUL MALZEMELERİNİ ARADI

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir