ERDOĞAN DEMİRÖREN MADEN ŞEHİTLERİ İLKOKULU’NA İLK HARÇ

09 Ekim 2014 Perşembe, 19:44

MANİSA’nın maden faciasıyla sarsılan Soma İlçesi’ne ilkokul yaptırılması için geçen ay protokol imzalayan Demirören Şirketler Grubu, inşaatın temelini attı.

Geçen 13 Mayıs’ta Soma’da 301 madencinin öldüğü maden faciası sonrası Demirören Şirketler Grubu, ilçeye bir ilkokul ve anaokulu yaptırma kararı aldı. Geçen ay Soma’ya eğitim yardımı yapma kararı alan Milangaz LPG Sanayi Ticaret Dağıtım Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı, Milliyet ve Vatan gazetelerinin sahibi Erdoğan Demirören ile Kaymakam Bahattin Atçı arasında protokol imzalandı.

Cenkyeri Mahallesi’nde 1800’ü kapalı 6 bin metrekarelik alana 12 derslikli ilkokul için bugün temel atma töreni düzenlendi. Temel atma programına katılan Kaymakam Atçı, “Olaydan sonra Demirören Grubu da ilçeye yardım yapmak için talepte bulundu. Biz de ‘Cenkyeri Mahallesi’ne bir okul yaptırırsanız bu mahallenin en önemli ihtiyacını karşılamış olursunuz’ dedik. Arsası bize ait 6000 metrekarelik alana 12 derslikli bir okul yapılmasını talep ettik. Bu arsanın 1800 metrekarelik kısmı kapalı alan. Okulun projesinde bodrum yoktu. Biz Demirören grubu yetkililerine bodrumun da yapılmasını teklif ettik. Ayrıca bodrum hafriyat işini de ‘biz yapacağız’ dedik. Sağ olsun Belediye Başkanımız AK Partili Hasan Ergene ağır iş makinalarını ve araçları göndererek bodrum hafriyatını yaptık. Bu gün de adı ‘Erdoğan Demirören Maden Şehitleri İlkokulu’ olacak okulumuza kurban keserek ilk harcı koyduk. Okulumuz 2’nci döneme yetişeceğine ümit ediyoruz” dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir