Demirci’nin Su Sorunu MASKİ ile Son Buldu

12 Aralık 2014 Cuma, 12:04

MANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Demirci ilçe merkezinde içme suyu sıkıntısı yaşanmaması için 2 yeni sondaj çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalar nedeniyle MASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür eden vatandaşlar, içme suyu sorunları çözüldüğü için memnun olduklarını belirtti.

Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte sorumluluk alanına dahil olan 17 ilçenin altyapı, kanalizasyon ve içme suyu ihtiyacını karşılamak için kolları sıvayan MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, gün geçtikçe mevcut sorunları çözerek, vatandaşların ihtiyaç duyduğu hizmetleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda MASKİ Genel Müdürlüğü, bilinçsiz su tüketimi ve içme suyu kaynaklarında yaşanan sorunlara çözüm üretmek için gerçekleştirdiği sondaj çalışmaları ile Demirci ilçesine can verdi. Sondaj çalışmasının olumlu sonuç verdiğini belirten MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanı Nurettin Aytekin, “Demirci merkezine açılan kuyulardan bir tanesi 240 metre derinlikte ve saniyede 5 litre, diğeri ise 220 metre derinlikte saniyede 7 litre su verebileceğimiz 2 yeni kuyu kazandırdık. Vatandaşlarımızın yaz mevsiminde içme suyu sıkıntısı yaşamamaları için bu çalışmayı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Vatandaşlardan teşekkür

Demirci ilçe merkezinde gerçekleştirilen çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, bu çalışmaların gerçekleştirilmesi için talimat veren Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç’a ve MASKİ Genel Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir