Son Dakika
10 Aralık 2017 Pazar

Çanakkale müzesi Sarıgöl’de ziyarete açıldı

görüntüleme, 11 Ekim 2016 Salı

MANİSA’nın Sarıgöl İlçesi’nde açılan Çanakkale 1915 101. Yıl Etkinlikler Müzesi, 5 gün boyunca halkın ziyaretine açık kalacak.

Çanakkale 1915 101. Yıl Etkinlikler Müzesi, Sarıgöl Belediye Düğün Salonu’nda açıldı. Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç, Sarıgöl Belediye Başkanı MHP’li Necati Selçuk, Sarıgöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hafize Bayraktar, Sarıgöl Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Polat ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Sarıgöl Koordinasyonu Akif Kılıçaslan birlikte yaptı. Davetliler ve öğrenciler tarafından gezilen sergi, beğeni topladı.

“163 SERGİ 10 MİLYON ZİYARETÇİ”

Çanakkale Müzesi Genel Koordinatörü Cengiz Yürükaslan, “Şimdiye kadar 163 il ve ilçede sergimizi açtık. 10 milyon öğrenci ve vatandaşımız Çanakkale Savaşlarından kalanları ilgiyle izledi. Sergimiz de ayrıca 30 çeşitli panolar bulunmakta. Amacımız, Çanakkale Savaşının önemini gelecek kuşaklarımıza aktarmaktır. Sergi süresince reyonlarımızdaki malzemeleri de anlatmaktayız” dedi.

Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, müzenin beş gün süreyle açık kalacağını belirterek, “Çanakkale Şehitliğine gitme imkanı bulamayan öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız için müzenin Sarıgöl Belediye Düğün Salonunda beş gün öğrenci ve vatandaşların ziyaret etmeleri için açık olacaktır. Herkesin mutlaka görmesini diliyorum.” dedi.
canakkale-muzesi-sarigolde-ziyarete-acildi_9181_dhaphoto2

Diğer Haberler

Toplam 6 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...Son »

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir