Caberkamara Mahallesinin 25 yıllık sorunu çözülüyor

05 Eylül 2016 Pazartesi, 19:19

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 25 yıldır kanalizasyon hattı bulunmayan Alaşehir’in Caberkamara Mahallesine kanalizasyon hattı döşüyor.
MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir ilçesine bağlı Caberkamara Mahallesinin 25 yıllık sorununu çözüme kavuşturuyor. MASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler 4 bin 200 metrelik kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarına başladı. Çalışma tamamlandığında, kurulduğunda bu yana kanalizasyona ait atıksuları fosseptik çukurlarında toplanan mahalle, sağlıklı altyapıyla buluşacak.

“Yaşam koşulları iyileştiriliyor”
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Manisa genelinde yürütülen çalışmalarla ilgili olarak, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak, içme suyu ve kanalizasyon ihtiyaçları olan bölgelerimizi özellikle önemsiyoruz. Nasıl ki su, canlı varlığının devamı için vazgeçilmez bir öncelikse, aynı şekilde evlerde kullanılan kirli suların sağlıklı şekilde uzaklaştırılarak bertaraf edilmesi de oldukça önemli. Kanalizasyon hattı bulunmayan mahallelerimiz, sağlık açısından tehlikelerle karşı karşıya kalabiliyor. Kötü koku ve sinekler yüzünden vatandaşımızın çektiği sıkıntı da cabası. Bizler, bu istenilmeyen durumları ortadan kaldırmak için sağlıklı altyapı sistemleri kurarak, vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştiriyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir