BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRKAĞAÇLI ÇOCUKLARA MÜJDE!

06 Aralık 2015 Pazar, 14:45

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde bir bir hayata geçirdiği çocuk kültür ve sanat merkezi için Kırkağaç’a da müjdeli haber geldi. Uzun zamandır çocuk merkezi yapımı için Kırkağaç’ta yer aradıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yerin bulunduğunu ve çalışmanın kısa bir sürede başlatılacağını müjdeledi.

 Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara eğitim desteği vermek amacıyla il genelinde bir bir hayata geçirdiği çocuk kültür ve sanat merkezleri konusunda Kırkağaç ilçesine de müjdeli haber çıktı. Uzun zamandır çocuk kulübü için yer arayışında olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçede çocuk merkezi yapacağı yeri tespit etti. Şair Eşref Mahallesi 70. Sokak üzerinde bulunan Küçük Park’ta çocuk kültür ve sanat merkezi yapımına uygun bir yer bulduklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “17 ilçemizde bir bir hayata geçirdiğimiz çocuk kültür ve sanat merkezi için Kırkağaç’ta uzun süredir yer arıyorduk. Uygun yeri ilgili dairemiz, Kırkağaç Koordinatör Şube Müdürlüğü ile ortak çalışarak tespit etti” dedi.

Şimdiden hayırlı olsun

Gerekli prosedürleri tamamlayarak, ilçeye çocuk kültür ve sanat merkezini kazandırmak için hızla çalışmayı başlatacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Ergün, “Kırkağaçlı hemşerilerimiz de uzun zamandır bu haberi bekliyordu. Hemen gerekli çalışmaları başlatıp, kısa sürede çocuk kültür ve sanat merkezini ilçemize kazandırmanın çabası içindeyiz. Şimdiden Kırkağaç’a ve Kırkağaçlı hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir