Bozburun’da İçme Suyu Sevinci

16 Aralık 2014 Salı, 14:56

MANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Köprübaşı ilçesi Bozburun Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sıkıntısını gidermek için sondaj çalışması gerçekleştirdi. Mahalle Muhtarı Ahmet Gürcan, yaz aylarında neredeyse içme suyuna hasret kaldıklarını belirterek, gerçekleştirilen çalışma nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde acil ihtiyaç duyulan yerlerde plan-program dahilinde içme suyu sorununu bitirmek için sondaj çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda son olarak Köprübaşı ilçesi Bozburun Mahallesi’nde sondaj çalışması gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen çalışmanın detayları hakkında bilgi veren MASKİ İçme Suyu Dairesi Başkanı Nurettin Aytekin, “Mahalle halkımıza hizmet verebileceğimiz 200 metre derinlikte ve saniyede 4 litre su verebileceğimiz bir kuyu kazandırdık. Özellikle yaz mevsiminde su seviyelerinin düşmesiyle birlikte mahalle halkımız, içme suyu kullanımında oldukça sıkıntı yaşıyordu. Bu çalışma ile Bozburun Mahallesi’nin içme suyu sıkıntısını gidermiş olduk. Kendilerine hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Mahalleli Suyun Başına Koştu

MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanlığı ekiplerinin gerçekleştirdiği sondaj çalışması Bozburun Mahalle halkında sevinç yarattı. Ellerine aldıkları bidonlar ile su kaynağına gelen mahallenin kadınları, bu hizmetten duydukları mutluluğu dile getirdi. Bozburun Mahalle Muhtarı Ahmet Gürcan, “Yaz mevsiminde neredeyse suya hasret kalıyorduk. Bizim için bu su kaynağı çok önemli. Mahallemize bu hizmeti kazandırdıkları için, Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç’a ve MASKİ ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir