BİSİKLETÇİLER BAŞÖĞRETMEN İÇİN BULUŞTU

23 Kasım 2015 Pazartesi, 12:08

Salihli Özel Can Hastanesi tarafından bu yıl birincisi düzenlenen ‘Başöğretmen Atatürk Bisiklet Turu’ Salihli ve çevre ilçelerden katılan 312 bisikletli ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın olduğu bisiklet turunun bundan sonra geleneksel olarak devam ettirilmesi planlanıyor.
Salihli Özel Can Hastanesi önünden startı verilen bisiklet turu öncesinde Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Muzaffer Keskiner birer konuşma yaptı. Karaoğlu yaptığı konuşmada Can Hastanesinin Salihli içindeki sosyal faaliyetlerindeki öncü rolünden dolayı teşekkür ederken, Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Muzaffer Keskiner, “Ulusların gelişimini gösteren iki temel gösterge sağlık ve eğitime verdiği önemdir. Bu iki sosyal mesajı birlikte verebilmek adına düzenlenen ve Türk ulusunun en büyük evladı Mustafa Kemal Atatürk’ün adına yapılan organizasyona katılımlarından dolayı Manisa Şehir Merkezi, Turgutlu, Alaşehir, Gördes, Demirci, Sarıgöl, Köprübaşı, Kula ve Salihli merkezden katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bu organizasyon bir ilktir. Amacımız bu organizasyonu önümüzdeki yıllarda ulusal düzeyde katılımla gerçekleştirmektir” dedi.
Konuşmalarının ardından Belediye Başkan Yardımcısı Karağolu’nun işaretiyle Can Hastanesi önünden başlayan tur, Salihli kent merkezi içinde devam etti. Yol boyunca sporculara su istasyonlarından su servisi yapıldı. Güzergah boyunca halkın yoğun ilgisi ve sevgi gösterileri ile devam eden ve sırası ile Çınarlı Caddesi, Kurudere Caddesi, Kipa önü ve Şüheda Caddesi boyunca pedal çeviren katılımcılar 40 dakika sonra varış yerine topluca ulaştı. Coşkulu bir seyirci grubu tarafından bitiş alanında varan bisiklet grupları gelecek yıl daha yoğun katılım için sözleşerek ayrıldılar. Bisiklet turuna katılanlar bisiklet tutkunlarına Salihli Özel Can Hastanesi tarafından gece giyilmek için fosforlu yelek dağıtıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir