BEYAZ MASA HİZMETE BAŞLADI

14 Ağustos 2014 Perşembe, 17:33

BEYAZ MASA HİZMETE BAŞLADI
Yunusemre Belediyesi Beyaz Masa birimi hizmete başladı. Bu sistemle vatandaşların sorunlarına anında ve hızlı çözüm üretilmesi hedeflendi.
Belediyenin girişinde kurulan hizmet bürosunda göreve başlayan Beyaz Masa personeli vatandaşın sorunlarını çözme noktasında belediye ile vatandaş arasında köprü görevini üstlenecek. Vatandaşlar şikayetlerini yüz yüze görüşebileceği gibi 444 62 09 sabit numara hattını arayarak ya da e-mail göndererek dilek ve şikayetlerini bildirebilecekler.

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ MANİSA’DA AYAĞA KALDIRACAĞIZ”
Yunusemre Belediyesi içerisinde modern bir hizmet bürosu kurduklarını vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, “Sitemimizi kurduk. Beyaz Masa vatandaşa hizmet etmeye hazır. Önümüzdeki günlerde 3 numaralı bir hat alacağız. Yunusemre Belediyesi’ne herhangi bir talebi olan vatandaşımız Beyaz Masa’yı arayarak her türlü taleplerini dilek ve isteklerini belediyemize iletebilirler. Beyaz Masa engelli, yaşlı herhangi bir vatandaşımızın sorununu çözmek adına olabilecek ney varsa her şeyi yapacak. Sosyal faaliyetler çok önem veren bir belediyeyiz. Sosyal belediyeciliği Manisa’da ayağa kaldırmak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte tüm vatandaşlarımız buna şahit olacak. Başvuru numaramız ise 444 62 092’dir. Sorunu olan bütün vatandaşlarımızı buraya bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE İLE VATANDAŞ ARASINDA KÖPRÜ
Hizmet bürosunda iyi bir ekip oluşturduklarını belirten Beyaz Masa Sorumlusu Özlem Çatıkkaş, “Beyaz Masa belediye ile vatandaş arasında köprü görevi görecek. Kurulan hizmet bürosu bir çok görevi çözmeyi hedefliyor. Yunusemreliler şikayet ve temennilerini her türlü sorununu bizlere iletebilirler. Bu şekilde vatandaş belediyeyi denetleme fırsatı buluyor. Vatandaşlardan şimdiden şikayetleri alamaya başladık. Çöp sorunu için bir çok vatandaşa bizlere başvurdu. Bizde büyükşehirle irtibata geçerek sorunu çözüyoruz” diye konuştu.

BEYAZ MASA İSTİHDAM SAĞLAYACAK
Vatandaşın sorunlarını çözme noktasında hizmet veren Beyaz Masa ayrıca İş-Kur ile ortaklaşa çalışarak vatandaşlara istihdam sağlayacak. Beyaz Masa Sorumlusu Özlem Çatıkkaş konu hakkında yaptığı konuşmada “İş-Kur ile ortaklaşa çalışarak iş başvurularını kabul edeceğiz. Ve vatandaşlara istihdam sağlayacağız. Vatandaşlar 444 62 09 nolu hattan bizlere ulaşabileceği gibi ayrıca e-mail üzerinden [email protected] adresinden ulaşabilirler. Vatandaşlarımız sadece ulaşım ile ilgili sorunlarını büyükşehir Belediyesi’ne iletmeleri gerekiyor. Onun haricinde her türlü sorunu bizlere bildirebilirler” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir