Başkanlardan Uzlaşı Mesajı

30 Kasım 2015 Pazartesi, 13:30

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i makamında ziyaret etti. Önemli mesajların verildiği ziyarette konuşan Başkan Ergün, “Bu makamlarda halkımıza hizmet için varız. Halkımız kavga değil hizmet bekliyor “ derken,  Şehzadeler Belediye Başkanı Çelik ise, “Hepimiz şehrimizi seviyoruz. Zaman zaman farklı görüşler olabilir. Önemli olan uzlaşı içerisinde hareket edebilmek” şeklinde konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e nezaket ziyaretinde bulundu. Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette, iki başkanda hizmet vurgusu yaparken, tartışmaların geride bırakılması mesajını verdi. Başkan Çelik’i yeni hizmet binasında ilk kez ziyaret etme fırsatı bulduğunun altını çizen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bu vesileyle kendisine ve ekibine yeniden başarılar diliyorum. Bulunduğumuz makamlar zor, iğneli fıçı durumunda. Bu açıdan hassasiyetle en ince ayrıntısına kadar vatandaşa hizmet noktasında çalışıyoruz. Ben değerli başkanımıza geçtiğimiz ay içerisinde yaklaşık 7-8 aydır komisyonda duran Ulucami çevresindeki imar planı değişikliklerin geçmesinde verdikleri destekler için bir kez daha teşekkür ediyorum. Mecliste de il başkanı ve Ömer başkanımıza teşekkürlerimizi ifade etmiştik” diye konuştu.

“Doğrular Etrafında Buluşup Kavga Etmemeliyiz”

Her zaman doğrunun bir tane olduğu noktasında söylemleri olduğunu hatırlatan Başkan Ergün, “Doğrular noktasında bir araya gelerek kavga etmeden hareket etmeliyiz. Tabi ki tartışmalar olacaktır. Ancak en doğrusunu bulma noktasında bizimde eksikliklerimiz olabilir. Karşı tarafın doğruları bizim eksikliğimizi, onların eksikliklerini bizim doğrularımız tamamlayacaktır. Sonuçta bu makamlarda halkımıza hizmet için varız. Yerel seçimlerin ardından yaklaşık ilk altı aylık bir süreçte balayı dönemi olarak tarif ettiğimiz bir dönem geçirmiştik. Umarım bu süreç yeniden başlar. Bunun ışık ve emarelerini geçtiğimiz hafta il başkanı ve Ömer başkanımızla yaptığımız görüşmelerde gördük” dedi.

“Bir Adım Atana On Adım Atmaya Hazırım”

Vatandaşın artık kavga istemediğine dikkat çeken Başkan Ergün, “Halkımız bizden hizmet bekliyor. İnşallah güzel birlikteliklerde bir araya geleceğiz. Her zaman ifade ediyorum. Bir adım atana, ben on adım atmaya hazırım. Seçimlerde geride kaldı. Artık önümüzde seçim yok. İnşallah siyasi olarak karalamalarda olmaz. Artık işimize bakalım. Güzel hizmetleri Manisa’mıza kazandıralım. Allah hepimize kolaylık versin” şeklinde konuştu.

“Belediyeciliği Siyasetin Gerisinde Tutmalıyız”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Çelik ise, “ Çok değerli başkanımıza nazik ziyareti için teşekkür ediyorum. Sayın başkanımızın da dediği gibi bizim görevimiz şehrimize yaşayan insanlarımıza hizmet etmek. Büyükşehir ve Şehzadeler ile birlikte diğer ilçe belediyelerinin bir arada hareket etmesi gerekiyor. Bir uzlaşının tesis gedilmesi gerekiyor. Bizleri bu makamlara getiren vatandaşlarımız uzlaşı içerisinde hizmet bekliyorlar. Bizimde uzlaşması tavrımız başından beri devam ediyor. Siyasette zaman zaman gerginlikler olabilir. Ama belediyeciliği siyasetin bir adım gerisinde tutmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

“Hepimiz Şehrimizi Seviyoruz”

Bir arada olarak Şehzadelere ve Manisa’ya güzel hizmetler yapılacağına inandığını dile getiren Başkan Çelik, “Her konuda mutabakat sağlanamayabilir ama mutabakat sağlanan konularda bir uzlaşı içerisinde hizmet etmek en doğrusudur. Neticede hepimiz şehrimizi seviyoruz. Zaman zaman farklı görüşler olabilir bunlara saygı duymalıyız” diye konuştu.

“Ulucami’de İnşaat Ruhsatı Verilmesi Mümkün Değildi”

Ulucami bölgesinde yaşanan gelişmelere de değinen Başkan Çelik, “Ulucami bölgesinde bizde belli adalarda önemli teknik çalışmalar yaptık. Burada imar planı çalışması yapılsa bile eğim nedeniyle inşaat ruhsatı verilmesi mümkün değildi. Yani ileride yapılaşmanın mümkün olamayacağı yerlerde vatandaşı mağdur etmeden yeşil alan olmasının daha doğru olacağı düşünüldü. Biz şehrimizi seviyoruz. Uzlaşı içerisinde daha güzel hizmetler yapılacağına yürekten inanıyorum. Ziyareti nedeniyle Sayın Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir