ATA’NIN AZ BİLİNEN FOTOĞRAFLARI SERGİLENDİ

10 Kasım 2014 Pazartesi, 17:33

MANİSA’nın Akhisar İlçesi’nde, büyük önder Atatürk’ün ölümünün 76. yılı anısına “Atatürk Fotoğrafları” sergisi açıldı.

Akhisar Kültür ve Sanat Derneği tarafından Öğretmenevi’nen bahçesinde açılan sergide Ata’nın ender yayınlanan 100’ün üzerinde fotoğrafına yer verildi. Sergide, Köfteci Ramiz kardeşlerin Atatürk fotoğrafları arşivleri içinde bulunan ve başka hiçbir yerde olmadığı belirtilen Atatürk tablosu ile 23 Ekim 1923 günkü yayınlanan Vatan Gazetesi nüshasına da yer verildi. Akhisarlılar, sergiye büyük ilgi gösterdi.

Akhisar Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Nevin Dağlı, “Atatürk, bayrak, Cumhuriyet kelimeleri beni çok heyecanlandırıyor. 1950 yılların başlarında başladığım öğretmenliğimde tüm öğrencilerime, önce Atatürk’ü, al bayrağımızı ve Cumhuriyetimiz’in kuruluşunu anlattım. Ne zaman olursa olsun, hangi şartlarda olursam olayım, Atatürk’üm için, Cumhuriyetimiz için, şehitlerimizin kanları gibi ay yıldızlı al bayrağımız için hayatımı vermeye hazırım. Gençlerimizi mutlaka bu vatanın nasıl kurtarıldığını, hangi şartlarda saygınlık kazandığını, Cumhuriyetimiz’in kuruluşunu, Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaşlığa geçişimizi mutlaka anlatmalıyız. Atatürk Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet etti” dedi. Sergi 17 Kasım’a kadar gezilebilecek.

atanin-az-bilinen-fotograflari-akhisarda-sergilendi_9930_dhaphoto1_1024x686 atanin-az-bilinen-fotograflari-akhisarda-sergilendi_9930_dhaphoto2_1024x686 atanin-az-bilinen-fotograflari-akhisarda-sergilendi_9930_dhaphoto3_1024x686

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir