Altyapı Harita Çalışmaları Başladı

21 Nisan 2015 Salı, 12:16

MASKİ Genel Müdürlüğü, 97 mahalleyi altyapı sorunlarından kurtaracak içme suyu ve kanalizasyon projelerinin harita çalışmalarının sahada kontrolüne başladı.

Altyapı konusunda önemli adımlar atarak, yıllardır sorun yaşayan mahallelerin içme suyu ve kanalizasyon problemlerini sona erdirmeyi planlayan MASKİ Genel Müdürlüğü, ilk etapta programına aldığı 97 mahallenin daha altyapı sorununu ortadan kaldıracak. Projeleriyle Manisa’nın adeta röntgenini çekeceklerini belirten MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, devam eden harita çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Plan-Proje Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde 97 mahalleye ait içme suyu ve kanalizasyon şebeke proje çalışmalarının başladığını ifade etti. Koç, “Plan-Proje Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığımızın kontrolünde yürütülen çalışmalar neticesinde öncelikli olarak projenin ilk aşaması olan hâlihazır harita çalışmalarına başladık ve çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütmekteyiz” dedi.

İnşaat Çalışmalarına Başlanacak

         MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmaların her bir safhasının en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü ve bu sayede ileriki dönemlerde karşılaşılacak problemlerin de önüne geçildiğini belirten MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, “Devam eden harita çalışmalarının bitirilmesiyle proje çalışmalarımız tamamlanacaktır” dedi. Proje çalışmalarının sonuçlanmasının ardından hızlı bir şekilde inşaat çalışmalarına başlanacağı ve 97 mahallenin içme suyu ile kanalizasyon projelerinin hayata geçirileceği belirtildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.