ALAŞEHİRLİLER ŞEHİTLERİNE SAHİP ÇIKTI

24 Mart 2016 Perşembe, 12:28

Alaşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Gününde açılışı gerçekleştirilen Şehitlik Müzesine Alaşehir halkının yoğun ilgisi devam ediyor. İçinde Alaşehirli şehitlerin eşyalarının da sergilendiği müze adeta ziyaretçi akınına uğruyor.
Manisa’nın Alaşehir ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Şehitlik Müzesi bir haftada adeta ziyaretçi akınına uğradı. 7’den 70’e herkes tarafından ziyaret edilen müzede şehit olan vatan evlatlarının eşyaları, fotoğrafları ve künyeleri bulunuyor.
Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Bu vatan evlatları bu ülke için hayatlarını feda etti. Geride belki anasını babasını belki sevdiğini bıraktı. Onlar bu ülkeyi koruyarak görevlerini en güzel şekilde yerine getirdi. Bizlere düşen görevse onların her zaman hatırlanıp, yad edilmesini sağlamaktır. Bu yüzden bu yaptığımız müze ilelebet burada olacak ve vatandaşlarımızın şehitlerini tanımasını bilmesini sağlayacaktır.” diyerek Alaşehirlilerin müzeye gösterdiği ilginin de ilçe halkının şehitlerine nasıl sahip çıktıklarının en güzel örneği olduğunu söyledi.
Şehitlik müzesi hafta içi her gün 08.00-17.00 saatleri arasında vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir